Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: nadiaa

Ostatnie posty nadiaa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Ojciec dziecka, które urodzi się dopiero w grudniu zobowiązał się do jego uznania. Wkrótce zamierza wyjechać baaardzo daleko i nie można mu wierzyć na słowo, że wróci - ha, może wrócić nawet za 10 lat jak sobie tak wymyśli... A więc - mając możliwość skorzystania z artykułu mówiącego, że można uznać dziecko poczęte a nienarodzone - powiedziałam mu o tym. Nie spieszy się do tego wcale... i coś tam wymyśla o tym, że załatwi to jego pełnomocnik (?!)... Hmmm. - po pierwsze, czy to jest możliwe?! Pełnomocnik? Do USC przychodzi się chyba osobiście? Wszyscy, którzy mają wyrazić zgodę na uznanie z dowodami osobistymi + innymi dokumentami... Nie chce uznać przed urodzeniem, a nie ma gwarancji że później zechce - no cóż - to w kraju po prostu byłaby sprawa do sądu o ustalenie ojcostwa - i tyle... A jeśli on rzeczywiście zniknie za granicą w tym dzikim odległym kraju?? To co wtedy? Zakładam sprawę w kraju... i co? Chyba go stamtąd nie zawrócą/ nie wydalą, prawda..? A może lepiej powstrzymać go - cudem jakimś hm... legalnym - jakim?? (proszę o sugestie :>) - w kraju aż do urodzenia dziecka... czy nie jest tak, że jeśli toczy się sprawa w kraju to osoba pozwana nie może wyjechać? Bo przecież nie mogę wnieść o ustalenie ojcostwa gdy dziecko urodzi się za kilka miesięcy... Bardzo proszę o radę, to wcale nie jest fikcyjna sytuacja.

    Zobacz cały wątek: Ustalenie ojcostwa w czasie ciąży


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane