Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: picasso987

Tematy założone przez użytkownika picasso987

• TYTUŁ
    ODPOWIEDZI
    OSTATNI POST

Ostatnie posty picasso987

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Pod koniec Lutego a dokładnie 28-02-2011 dostałem Wezwanie Przedprocesowe i pismo z Kancelari Prawnej o ostateczne dobrowolne uniszczenia kwoty zadłużenia do dnia 2011-03-02 ( bez jakiegokolwiek potwierdzenia tylko zwykły list ) Proszę o poradę ewentualnie wzór jak napisać do nich pismo bo jest chyba przedawnienie sprawy Art. 118 oraz Art. 107.

Zobacz cały wątek: PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

• Pod koniec lutego dostałem Wezwanie Przedprocesowe i chyba tu zakończy się ta dla mnie uciążliwa sytuacja obecnie czekam na odpowiedź od prawnika , ewentualnie udaję się do adwokata lub osoby która ma pojęcie większe niż ja na temat prawa choć ART. Kodeks cywilny Art. 117. § 1. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. § 2. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne. Art. 118. Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - trzy lata. Kodeks wykroczeń Art. 107. Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany. Sprawa przedawniona, tylko staram się aby ktoś mi doradził jak do nich odpisać, po czym jeśli przyślą do mnie następne (korespondencja bez potwierdzenia odbioru) bo tak wysyłają, założę sprawę o nękanie i złożone powiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia na Policję.

• Nic nie robie po prostu jak zadzwonią mówię im dowidzenia i że nie mamy o czym rozmawiać , dzwonili na domowy aż znaleźli tel. kom. podzwonili powiedziałem przepraszam i dowiedzenia . Po dzwonili przez jeszcze parę dni i dali na razie spokój, pomijając co dwa tygodnie pisma z rozłożonymi juz ratami obecnie trzy.

• Witam i Proszę o pomoc. Mam problem a mianowicie ustalili mi alimenty zgadzam się z tym, lecz nie w tym problem płacić będę i muszę dziecko potrzebuje lecz pytanie prosiłem swoją ?eks? o wycofanie od komornika pozwu lecz ona się upiera i nie chce, ja chciałbym spłacać regularnie co miesiąc ale mam dość kosztów komornika co mogę zrobić - proszę o pomoc. Nie chcę dawać im haraczu bo to trochę jest tej sumy wolałbym przeznaczyć na zakup np. synowi na którego płace alimenty (tych kosztów komorniczych) czegoś na raty np. komputer czy laptop a nie dawać komuś pieniądze w sumie za nic bo i tak alimenty płace co miesiąc........ Pomocy......

Zobacz cały wątek: Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

• Nie chodzi mi o uchylanie od płatności trudno przeoczyłem coś nie dopilnowałem tego ale gdzie byli przez tyle lat nagle im cos się przypomniało (jak nie zapłacę rachunku np. za prąd to przychodzi upomnienie jak nie zapłacę to odcinają , to samo dotyczy z telefonem czy innymi sprawami) a tu cisza i nagle odsetki przekraczające wartość zadłużenia . Co się dzieje w naszym kraju traktują nas jak ....... . Pani GOSIU jak coś Pani będzie wiedziała proszę o informację będę wdzięczny , ewentualnie gdy mi coś uda się to również napiszę.

Więcej postów użytkownika picasso987

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane