Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: ra2000

• Login: ra2000
  • Data rejestracji: 2014-09-01
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 3 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty ra2000

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • W takim razie jeszcze jedno pytanie. Okazało się że pierwszą decyzję o uchyleniu rejestracji wydał mój wydział komunikacji, ale w związku z tym,że zmieniłem adres zamieszkania decyzję przysyłano na mó stary adres i nie doręczono mi jej skutecznie, więc się uprawomocniła i kolejnym krokiem było przesłanie jej do wydziału komunikacji gdzie obecnie jest pojazd zarejestrowany. Obecny właściciel otrzymał postanowienie o wznowieniu postępowania które w najbliższym czasie zakończy się decyzją (albo już jest tylko nie dotarła do oecnego właściciela). W zasadzie ja mógłbym wystąpić z wnioskiem do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o przywrócenie terminu do odwołania i uzasadnić go zmianą miejscsa zamieszkania. Tylko czy lepiej jak ja się odwołam czy obecny właściciel jak otrzyma decyzję.

Zobacz cały wątek: Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

• Diękuję za odpowiedź Rozumiem że w przypadku odwołania od decyzji nie uprawomocnia się ona i nadal można korzystać z pojazdu do czasu wyczepania wszystkich środków odwoławczych. W przeciwnym wypadku trzeba zwrócić dowód rejestracyjny i tablice do wydziału komunikacji i auto na kołki.

• Witam, zakupiłem auto w Polsce z komisu przygotowane do rejestracji ale umowę otrzymałem później gdyż nie było jeszcze wszystkich dokumentów ku mojemu żdziwieniu kwota na fakturze znacznie odbiegaała od faktycznie zapłaconej czyli 300zł zamiast 30 000zł po telefonach sprzedawca uspokajał mnie i powuiedział żeby iść do urzędu zarejestrować auto.tak też uczyniłem Po kilku latach dostałem wezwania na Policję i tam dowiedziałem się że CBA prowadzi ślectwo w sprawie zorganizowanej grupie przestepczej która fałszowała dokumenty celem rejestrowania samochodów w Polsce. Auyo zostało zatrzymane przez Policję jednak zostalo sprawdzone w labolatorium kryminalistycznym Policji i zwrócone mi gdyż nie nosiło znamion przestempczych. Uznałem spraę za zakończoną i po kilku latach sprzedałam samochód a po roku okazało się że nowy właściciel otrzymał decyzje o cofnięciu rejestracji pojazdu czyli ma zwrócić dowód rejestracyjny tablice itd Sytuacja niekonfortowa tymbardziej, że auto sprzedałem znajomemu Auto 8 lat w kraju u mnie 7 i 1 rok u nowego właściciela w uzasadnieniu postępowania administracyjnego czytam iż zostały sfałszowane umowa zakupu i faktura w oparciu o które dokonano rejestracji Co robić jakieś rady może

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane