Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: riat

Tematy założone przez użytkownika riat

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

>>Więcej tematów użytkownika riat

Ostatnie posty riat

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam! Dzięki za zainteresowanie i szybką odpowiedż. Ale dopytując: wiesze koszty tylko o opłatę komorniczą czy też ustawowe odsetki,o których jednak w postanowieniu sądu nie ma słowa a które sobie po prostu naliczyłem sam? Pozdrawiam

  Zobacz cały wątek: Odsetki ustawowe

 • W 2002r sąd zasądził mi zwrot kosztów postępowania przeciwko gminie. Uzyskałem klauzulę wykonalności i posłałem to przegrywającemu wzywając go do zapłaty. Przez pierwsze 2 lata milczał a ja o tym zapomniałem. Ponowiłem wezwanie i w odpowiedzi dostałem pismo z wskazaniem konta na które mają przelać pieniądze. Ponieważ nie miałem konta poinformowałem ich o tym i napisałem żeby mi zapłacili po prostu przekazem. Po kolejnych 2 latach milczenia znowu zaczęli domagać się numeru mojego konta a ja odpowiedziałem im to samo. I tak zabawa trwa do dzisiaj. A, ostatnio jest jedna modyfikacja. Piszą, że mogę sobie ewentualnie przyjść po te pieniądze do kasy ich urzędu to mi je łaskawie wydadzą. PYTANIE Czy w tym przypadku mogę domagać się wydania mi zasądzonej kwoty zwrotu kosztów procesowych z odsetkami ustawowymi za zwłokę czy bez tych odsetek? To tyle Bardzo proszę o pouczenie bo sam nie jestem za mocny w te klocki.

  Zobacz cały wątek: Odsetki ustawowe

 • Witam! Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 5 marca 2008r (sygn. akt V CSK 447/07) stwierdził, cyt.: ? Zaskarżenie postanowienia o zniesieniu współwłasności przez jednego z uczestników powoduje konieczność rozpoznania przez sąd drugiej instancji całości sprawy. Postanowienia te są tak zbudowane, że poszczególne rozstrzygnięcia w nich zawarte są od siebie zależne i wzajemnie uwarunkowane. W toku rozpoznania sprawy na skutek wniesienia apelacji przez jednego uczestnika sąd może znieść współwłasność rzeczy w inny sposób, w odmienny sposób ukształtować również dopłaty i spłaty. Nie jest związany zakazem reformationis in peius.? Pytanie: Czy to oznacza, że zawsze gdy chodzi o zniesienie współwłasności wyłączony jest art. 378 kpc? Czy to wyłączenie zachodzi także wtedy gdy zniesienie współwłasności następuje przy zgodzie wszystkich współwłaścicieli co do samego podziału i wysokości wzajemnych dopłat i spłat a zgłoszona apelacja dotyczy tylko pobocznych wątków np. rozliczenia pożytków i przykładowo rozliczenia samych kosztów procesowych i podobnych spraw? Na podstawie której nowelizacji prawa procesowego w postępowaniu cywilnym postanowienie SN , nie będące nawet uchwałą jest bezwzględnie obowiązującą norma prawa, o ile oczywiście jest!? Pozdrówka i zdrowych spokojnych rodzinnych ŚBN oraz wszystkiego w NR riat

  Zobacz cały wątek: apelacja

 • Witam! Wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelkie DZIĘKI!!!!!! Pozdrówka

  Zobacz cały wątek: SN postanowienie

 • Witam! Sąd Rejonowy. Sprawa o podział nieruchomości. Po 1o-ciu latach sąd ogłasza zakończenie postępowania i zamyka sprawę. Ogłasza, że za 2 tygodnie wyda postanowienie końcowe. Po kolejnych 2 tygodniach sąd stwierdza, że ?się nie wyrobił?, za co przeprasza i ogłasza następny termin za tydzień. Z wymiany uwag pomiędzy sądem i niektórymi z obecnych uczestników postępowania wynika, że pomimo wydania przed 2-ma tygodniami postanowienia o ostatecznym zamknięciu postępowania sądowego, sąd nadal przyjmuje od niektórych współuczestników postępowania ich pisemne deklaracje i oświadczenia woli o nieznanej mi i niektórym z pozostałych współuczestników treści. Mój pisemny protest skierowany do sądu i żądanie zapoznania z treścią tych pism procesowych zostaje zignorowany i zbyty milczeniem. Po upływie tygodnia sąd wydaje końcowe postanowienie, krótko je uzasadnia i poucza o prawach stron do apelacji. Ani słowa na temat mojego pisemnego protestu. Szanowni Forumowicze biegli w prawie procesowym. Jak to właściwie jest? Znowu są ?równi ? i ?równiejsi?!? Czy opisane zdarzenie może być podstawą do żądania wznowienia procesu? Czy można to zrobić? A jeżeli tak to wyłącznie poprzez apelację? Jaka jest waga takiego błędu sądu? A może jest to dopuszczalne ?niedociągnięcie?? To moje wątpliwości. Wątpliwości kogoś posługującego się wyłącznie logiką z braku wiedzy ściśle prawniczej. Zaznaczam, że przyjęte przez sąd, nieznane mi oświadczenia woli zasadniczo zmieniły merytoryczny kształt ogłoszonego postanowienia. Kształt z którym sąd, nie kryjąc go z grubsza wszystkich zapoznał. Obecnie postanowienie ma zdecydowanie niekorzystną dla mnie postać w przeciwieństwie do jego pierwotnej , zapowiadanej i akceptowanej przeze mnie i resztę postaci. Bardzo proszę Wszystkich o Wasze stanowisko w tej sprawie i jakąś ?prawną refleksję? abym mógł zrozumieć przedstawiony stan rzeczy i wysnuć jakieś wnioski co do dalszego postępowania w tej sprawie Pozdrawiam, czekam a szczęśliwcom udającym się na wakacje dużo słońca!

  Zobacz cały wątek: postanowienie

Więcej postów użytkownika riat


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane