Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: superkacha

 • Login: superkacha
 • Data rejestracji: 2013-08-19
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 5 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty superkacha

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Proponowałam pomoc ale nie jestem prawnikiem z tej strony, tylko z innej. Wiem że jestem nudna, bo nawet po godzinach przeglądam strony www z artykułami prawnymi, ech. Przechodząc do Pana sprawy, nie chodzi tu o proste przystąpienie do licytacji, a raczej założenie sprawy w wydziale rodzinnym sądu rejonowego w miejscowości wg miejsca zamieszkania małżonków. Stąd art. 923 nie ma z tym nic wspólnego - obecnie prowadzona egzekucja jest prowadzona wprost z majątku wspólnego co oznacza, że albo małżonkowie wspólnie zaciągneli zobowiązanie albo jedno z nich za zgodą drugiego. To tak w uproszczeniu. Sprawa w wydziale rodzinnym przebiega dosyć szybko, wystarczy góra 3 miesiące. Opłata od pozwu 200 zł. Pozew trzeba solidnie opatrzeć wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia.

  Zobacz cały wątek: alimenty z licytacji nieruchomości

 • Kluczem otwierającym możliwość zaspokojenia z majątku wspólnego małżonków, jest art. 52 kro § 1a. Na jego podstawie wierzyciel ma prawo wystąpić do sądu z żądaniem ustanowienia rozdzielności majątkowej. Przesłanki jakie musi spełnić wierzyciel, by móc z tego prawa skorzystać to posiadanie tytułu wykonawczego oraz uprawdopodobnienie, że zaspokojenie wierzytelności wymaga podziału majątku wspólnego małżonków. Chętnie pomogę.

  Zobacz cały wątek: alimenty z licytacji nieruchomości

 • Polskie prawo karne przewiduje, że niektóre z przestępstw mogą być dokonane bez zamiaru ich spowodowania z powodu niezachowania ostrożności pożądanej w danych okolicznościach. Te zawsze mogą mieć jakieś wytłumaczenie, strona w procesie cywilnym mogłaby dowodzić że nie chciała wyrządzić żadnej szkody.

  Zobacz cały wątek: Rozwod po 5-letniej separacji

 • Niestety tak może się stać. Ni wiem dokładnie na czym polegało to przestepstwo, ale jeśli np. było umyślne, mąż może dowieźć Pani winy. Co do winy, wiele tak naprawdę zależeży od akt sprawy karnej. Całae szczęście że nie ma jeszcze wyroku prawomocnego. Sprawa być może jest do wyratowania. Zależy od szczegółów sprawy, którymi powinna podzielić się Pani z prawnikiem. Natomiast orzeczenie o rozwodzie po separacji, po upływie 5 lat to już niestety prawie formalność, szczególnie jeśli nie ma Pani kontaktu z mężem. Sąd będzie badał czy rozkład pożycia jest trwały, a ten chyba właśnie taki jest... Warto poradzić się prawnika, który po zapoznaniu się z dokumentami oceni możliwość podjęcia i kierunki obrony w Pani sprawie.

  Zobacz cały wątek: Rozwod po 5-letniej separacji

 • Jeśli umowa darowizny została zawarta w formie aktu notarialnego, a tak dzieje się w przypadku nieruchomości, to obdarowany nie zgłasza tego faktu naczelnikowi urzędu skarbowego. Czynność tą podejmuje za niego notariusz, o czym wzmiankę zamieszcza się w treści aktu notarialnego. Jak najbardziej uprawnia to do skorzystania ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn w ramach tzw. grupy zero. Jest to zwolnienie całkowite i nielimitowane.

  Zobacz cały wątek: Pytanie o druk SD-Z2


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane