Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Weksel in blanco - jak wypełnić prawidłowo?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-05-14 00:00:00

  Bardzo proszę o pomoc. Jak powinien być przygotowany / wypełniony częściowo weksel in blanco składany wraz z deklaracją wekslową jako zabezpieczenie pożyczki (prywatnej)? Czy jest gdzieś w sieci dostępny wzór?

  (MarSar)

  Odpowiedz Cytuj
 • mufka
  Wysłany: 2003-05-23 14:27:44

  jesli jest skladany weksel in blanco, to jedyne czego potrzebujesz to podpis jego wystawcy na blankiecie weksla (tez poreczyciela, jesli takowy jest przewidziany). zabezpieczeniem dla wystawcy weksla bedzie spisana pomiedzy wami (toba, jako remitentem), a podpisujacym deklaracja, w ktorej okreslicie warunki i zasady jego wypelnienia. czyli: kwote lub sposob jej wyliczenia (np. kwota pozyczki + odsetki wyliczone na dzien wypelnienia weksla), termin wypelnienia weksla (np. najpierw wezwiesz o zaplate, a gdy ta nie nastapi, masz prawo wypelnic weksel), miejsce platnosci (np. twoj rachunek bankowy), dodatkowe klauzule (np. zakaz indosowania "nie na zlecenie" - czesto spotykane przy wekslach gwarancyjnych czy klauzula "bez protestu"). jesli bedzie poreczyciel, niech tez podpisze deklaracje, zeby wiedzial za porecza :). gdybys potrzebowal wiecej informacji, w kazdej ksiegarni dostaniesz jakis komentarz do prawa wekslowego, ktory zapewne ci pomoze (polecam autorstwa heropolitanskiej).
 • Reklama

 • KACZOR
  Wysłany: 2004-03-26 17:32:20

  PRACUJĘ W SKLEPIE MÓJ PRACODAWCA ŻĄDA PODPISANIA WEKSLA IN BLANCO W CELU ZABEZPIECZENIA SIĘ PRZED STRATAMI MATERIALNYMI 1,CZY MA DO TEGO PRAWO 2CZY MOŻE MNIE ZWOLNIĆ JEŚLI ODMÓWIĘ 3 NA JAKICH ZASADACH MOĘ PODPISAĆ WEKSEL ABY NIE WPAŚĆ W BAGNO
 • anetpr
  Wysłany: 2005-04-25 19:51:52

  Weksel in blanco zawiera co najmniej podpis wystawcy lub akceptanta i w tej postaci składany jest drugiej stronie,która chce swoje aktualne lub ewentualne wierzytelności zabezpieczyć.Moze ona ten weksel uzupełnic,a w szczegolnosci wpisac sume wekslowa i na tej podstawie dochodzic roszczenia przeciwko osobom podpisanym na wekslu.Tresc weksla musi sie zgadzac z deklaracja wekslowa.
 • andre196@op.pl
  Wysłany: 2007-11-26 21:33:08

  Bardzo proszę o pomoc. Jak powinien być przygotowany / wypełniony częściowo weksel in blanco składany wraz z deklaracją wekslową jako zabezpieczenie pracownika w razie niedoborów (prywatnej)? Czy jest gdzieś w sieci dostępny wzór?
 • jRnhJApbkMLXcYenrw
  Wysłany: 2016-09-28 02:21:03

  uCFcd5 invfihahntjs, [url=http://gfihlludswul.com/]gfihlludswul[/url], [link=http://plakxixmybsu.com/]plakxixmybsu[/link], http://preembtjzdlq.com/
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane