Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Członkostwo w spółdzielni

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, czy są jakieś przepisy określające ile może kosztować członkostwo w spółdzielni? Czy można zażądać kwoto wziętej nie wiadomo skąd ? czy to powinno byc jakoś przeliczone?

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam. Podpisałem z moją mamą umowę o dożywocie przez co stałem się właścicielem mieszkania. Byłem zgłosić ten fakt w spółdzielni i dowiedziałem się, że muszę zapłacić wpisowe, aby stać się członkiem spółdzielni, a moja mama musi z tego członkostwa zrezygnować. Wydaje mi się to dość dziwne, bo dalej w tym mieszkaniu będzie mieszkać, ma zapewnione prawo do 1 pokoju w akcie notarialnym. Czy faktycznie spółdzielnia ma prawo żądać od mojej mamy zrzeczenia się członkostwa?
  • Reklama

  • Spółdzielnia mieszkaniowa wysłała mi zawiadomienie o dodaniu mnie do rejestru członków spółdzielni w związku z nowelizacją ustawy o spółdzielniach. Odwołując się do statutu spółdzielni każe mi zapłacić 300 zł. Czy ma prawo? Czy mogę tego nie płacić mimo, że w statucie jest to określone?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane