Forum prawne

Janosikowe 2013.

Jestem mieszkańcem Krakowa. Bardzo dotyka mnie to że moje miasto, które z różnych powodów boryka się z dziurą w budżecie, pomimo tego faktu dalej musi płacić tzw. Janosikowe. Rozumiem słabsze gminy... ale jednak ich nie rozumiem. Teraz słyszę że Trybunał Konstytucyjny zajmie się w czwartek zgodnością z konstytucją przepisów nakładających na niektóre samorządy obowiązek ponoszenia wpłat wyrównawczych na rzecz biedniejszych samorządów czyli właśnie tego Janosikowego. Jakie byłoby inne lepsze rozwiązanie, lepsze pod tym względem że Janosikowego nie ma więc co w zamian. Osobiście uważam że miasta szybciej rozwijające się jak Warszawa czy Kraków Bardzo tracą na tym. Problemem jest jednak to że zamiast tracić tylko trochę - podają rękę; tracą zbyt wiele - odgryza się im rękę aż przy samej dupie; i dlatego buntują się przeciw Janosikowemu. Już 2 razy sprawa nie odbywała się z powodów proceduralnych, teraz mam nadzieje że się uda, a Kraków będzie miał pieniądze m.in. na wymianę pieców, bo miasto ma 4 krotnie przekroczone stężenie spalin i pyłów.

2013.1.31 9:39:58

Odpowiedzi w temacie: Janosikowe 2013. (2)

Z tym janosikowym to zawsze tak będzie, że miasta duże które dopłacają będą niezadowolone, a małe które zyskują sobie tego nie odpuszczą. Trudno się dziwić i jednym i drugim, trzeba pamiętać żę dzięki janosikowemu dużo słabsyzch gmin się rozwinęło.

2013.2.1 9:13:28

Hej ile Kraków oddawał na Janosikowe w sumie przez ostatnie 10 lat? Są gdzies takie wykazy które można by było zsumować i to podliczyć?

2013.2.7 9:29:38

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika