Forum prawne

Kontrola biletów nie ważna 2012?

Witam,

Mam pytanie dotyczace legalności danej kontroli biletów.

Chodzi o to że jeżeli kanar ma czytnik kart, ale nie posiada legitymacji to mogę odmówić przyjęcia mandatu i opuścić pojazd bez próby zatrzymania mnie? Czy w sytuacji gdy kanar nie ma legitymacji może wystawic mandat? W każym tramwaju jest naklejka mówiąca że kontroler musi mieć \"czytnik kart i legitymacje\" jest tam łącznik \"i\". Czy w sytuacji gdy kanar nie ma jednej z tych rzeczy mogę wyjsć z tramwaju? Jeżeli kanar będzie mnie zatrzymywał to jest to łamanie prawa? Bo to że mam nie ważny bilet to nic, bo on nie ma w tym momencie uprawnień, bo nie wiadomo czy jest kanarem, a inna osoba niz kanar (bez uprawnień) nie może zatrzymać z takiego powodu pasażera w pojeździe. Jak to wygląda z pkt widzenia prawa?

2012.11.20 7:52:38

Odpowiedzi w temacie: Kontrola biletów nie ważna 2012? (1)

Mandatu nie musi pan przyjmować. Kontroler nie ma prawa wtedy pana zatrzymać, jak będzie próbował to najlepiej od razu wezwać straż miejską lub policję. Świadkowie obowiązkowo. Wtedy zapewne drugi kanar panu da mandat, ale z tamtym będzie się pan mógł sądzić, bo bez prawnie pana zatrzymał. Będzie się pan mógł domagać nagany dla tego \"kanara\". Ale fakt pozostaje faktem, kanar bez tych 2 rzeczy nie może dać mandatu i nie ma uprawnień (bo nie jest się w stanie wylegitymować) a pan powinien jeździć z ważnym biletem.

2012.11.20 9:43:37

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika