Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Licencja na transport ciężarowy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-01-17 00:00:00

  Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą - świadcząca usługi transportowe (transport ciężarowy) na terytorium Polski musi posiadać licencje od tego roku ? czy jeśli "zawieszę" działaność na kilka miesiecy to potem muszę starać się o taka licencję ? (działalnośc prowadzę od ok 3 lat)

  (emessa)

  Odpowiedz Cytuj
 • edukacja
  Wysłany: 2002-03-08 12:24:06

  Zgodnie z nowa ustawa o transporcie samochodowym, kazdy kto wykonuje swiadczy usługi transportowe zarobkowe musi posiadac certyfikat kompetencji zawodowych, który w Twoim przypadku uzyskuje się po zdaniu egzaminów przed komisja resortowa z Instytutu Transportu Samochodowego. Masz na to dwa lata a właściwie około półtora, bo podobno ITS w roku 2004 ostatnie wnioski o wydanie licencji przyjmie podobno do konca trzeciego kwartału.Zakres tematyczny egzaminów zawarty jest w Rozp. Ministra Infrastruktury Dz.U. nr 5/2002 - odsyłam do lektury i radze obejrzec sie za kursami przygotowywujacymi do egzaminów. Certyfikat jest wydawany na "człowieka".O ile dobrze sie orientuje to obecne prawo gospodarcze nie przewiduje zawieszenia działalnosci tylko likwidacje albo działanie.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Licencja udzielona przedsiębiorcy będącemu wspólnikiem spółki cywilnej

  Czy licencja udzielona przedsiębiorcy będącemu jednocześnie wspólnikiem spółki cywilnej, spełniającemu warunki ustawowe do otrzymania licencji na wykonywanie transportu drogowego, uprawnia wszystkich wspólników do wykonywania transportu drogowego?

 • Licencja na prowadzenie transportu drogowego

  Czy prowadząc zagraniczny transport drogowy rzeczy samochodem o masie całkowitej do 3,5 t muszę posiadać licencję?

 • licencja na transport miedzynarodowy

  Od 2 lat prowadzę działalność transportowa samochodami o masie całkowitej do 3.5 t. Zatrudniam 3 osoby. Swoje usługi wykonuję również poza terenem polski. Posiadam prawo jazdy kategorii CE. Od niedawna dostałem propozycje na wykonywanie usług samochodami ciężarowym na terenie Unii Europejskiej. Czy ja mogę wykonywać taką działalność nie posiadając żadnej licencji transportowej oczywiście używając samochodów innych przedsiębiorców, którzy posiadają wszystkie potrzebne licencje na transport?

 • Licencja na transport drogowy towarów

  Podatnik zamierza wynajmować samochód ciężarowy z kierowcą. Działalność ta zgodnie z PKD znajduje się pod symbolem 49.41 - transport drogowy towarów. Usługobiorca zamierza wykorzystywać samochód do transportu międzynarodowego zakupionych towarów. Czy w takiej sytuacji konieczna jest dla którejś ze stron umowy licencja na wykonywanie transportu międzynarodowego?

 • Licencja na prowadzenie transportu drogowego

  Czy jest możliwość wydzierżawienia ciągnika siodłowego wraz z naczepą, będącego w leasingu mojemu mężowi, który posiada koncesję na transport drogowy do przewozu materiałów niebezpiecznych i prowadzi taką samą jak ja działalność gospodarczą? Podobno od 1 maja 2004 r. brak takiej koncesji nie pozwoli mi na prowadzenie działalności.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane