Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Licencja na transport ciężarowy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-01-17 00:00:00

  Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą - świadcząca usługi transportowe (transport ciężarowy) na terytorium Polski musi posiadać licencje od tego roku ? czy jeśli "zawieszę" działaność na kilka miesiecy to potem muszę starać się o taka licencję ? (działalnośc prowadzę od ok 3 lat)

  (emessa)

  Odpowiedz Cytuj
 • edukacja
  Wysłany: 2002-03-08 12:24:06

  Zgodnie z nowa ustawa o transporcie samochodowym, kazdy kto wykonuje swiadczy usługi transportowe zarobkowe musi posiadac certyfikat kompetencji zawodowych, który w Twoim przypadku uzyskuje się po zdaniu egzaminów przed komisja resortowa z Instytutu Transportu Samochodowego. Masz na to dwa lata a właściwie około półtora, bo podobno ITS w roku 2004 ostatnie wnioski o wydanie licencji przyjmie podobno do konca trzeciego kwartału.Zakres tematyczny egzaminów zawarty jest w Rozp. Ministra Infrastruktury Dz.U. nr 5/2002 - odsyłam do lektury i radze obejrzec sie za kursami przygotowywujacymi do egzaminów. Certyfikat jest wydawany na "człowieka".O ile dobrze sie orientuje to obecne prawo gospodarcze nie przewiduje zawieszenia działalnosci tylko likwidacje albo działanie.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane