Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Licencja na transport ciężarowy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-01-17 00:00:00

  Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą - świadcząca usługi transportowe (transport ciężarowy) na terytorium Polski musi posiadać licencje od tego roku ? czy jeśli "zawieszę" działaność na kilka miesiecy to potem muszę starać się o taka licencję ? (działalnośc prowadzę od ok 3 lat)

  (emessa)

  Odpowiedz Cytuj
 • edukacja
  Wysłany: 2002-03-08 12:24:06

  Zgodnie z nowa ustawa o transporcie samochodowym, kazdy kto wykonuje swiadczy usługi transportowe zarobkowe musi posiadac certyfikat kompetencji zawodowych, który w Twoim przypadku uzyskuje się po zdaniu egzaminów przed komisja resortowa z Instytutu Transportu Samochodowego. Masz na to dwa lata a właściwie około półtora, bo podobno ITS w roku 2004 ostatnie wnioski o wydanie licencji przyjmie podobno do konca trzeciego kwartału.Zakres tematyczny egzaminów zawarty jest w Rozp. Ministra Infrastruktury Dz.U. nr 5/2002 - odsyłam do lektury i radze obejrzec sie za kursami przygotowywujacymi do egzaminów. Certyfikat jest wydawany na "człowieka".O ile dobrze sie orientuje to obecne prawo gospodarcze nie przewiduje zawieszenia działalnosci tylko likwidacje albo działanie.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane