Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

objaśnienia do formularza Z-06 za 2010 r.

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    Potrzebuje pomocy przy wypełnieniu formularza Z-06 za rok 2010, gdzie znadę taka pomoc,Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Zasady wypełniania wniosków do KRS-u

Błędy w formularzach składanych do KRS mogą drogo kosztować przedsiębiorców. Brak jest na nich m.in. objaśnienia w ilu egzemplarzach należy np. składać załączniki do formularza KRS Z 30 i czy jeżeli mają być np. dwa, to czy muszą to być oryginały czy kopie i jak potwierdzone. Ponadto na tym formularzu znajduje się ciemniejsze pole C 1. 36. bez dopisku "wypełnia sąd" tak jak na innych formularzach. Czy to jest błąd, czy należy stosować ogólną zasadę "ciemniejsze wypełnia sąd"?

• Formalności podatkowe po sprzedaży domu

Sprzedaję dom nabyty w spadku w 1999 r. Podatku chyba nie trzeba zapłacić po tylu latach, ale coś do Urzędu Skarbowego zapewne trzeba zgłosić. Jaki formularz podatkowy należy złożyć i w jakim terminie po sprzedaży domu?

• Podatek od nieruchomości

Obywatel nabył nieruchomość w drodze licytacji nieruchomość 02 kwietnia 2010 r. Sąd Rejonowy Wydział Cywilny wydał w sprawie egzekucyjnej (w sprawie o egzekucję z nieruchomości, o której mowa na wstępie) postanowienie w przedmiocie przysądzenia, które stało się prawomocne z dniem 02.07.2010 r. Czy obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości powstaje od 01 maja 2010 r. czy od 01.08.2010 r.?

• Zwolnienie podmiotowe z VAT

Prowadząc działalność gospodarczą w 2009 roku osiągałem ok.60.000 netto obrotu. Od 5 lat płaciłem podatek VAT i rejestrowałem sprzedaż płyt DVD nagranych na kasie fiskalnej. VAT musiałem płacić z powodu określonej wysokości obrotu, a nie zaś z powodu rezygnacji ze zwolnienia. Czy obecna zmiana ustawy o VAT zwalnia mnie automatycznie z podatku już w tym roku (wziąwszy pod uwagę obrót niższy od 100.000 zł), czy też muszę dokonać jakiegoś wyrejestrowania poprzez złożenie stosownego formularza? Jak wtedy mam rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej w 2010 roku, którą ma ustawioną na 22%?

• Aktualizacja na formularzu NIP 1

Czy w przypadku składania formularza NIP-1 celem "zgłoszenia aktualizacyjnego" jest się obowiązanym do wypełniania zawsze wszystkich pól, czy tylko tych, które uległy zmianie i wymagają aktualizacji?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane