Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

podstawa ubezpieczenia zdrowotnego 2011

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    Jak ajest podstawa ubezpieczeniowa składek zdrowotnych na rom 2011?Z góry dziękuję

Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Połączenie działalności gospodarczej i pracy

Czy nie muszę płacić składki zdrowotnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej jak już jest płacona z tytułu umowy o pracę?

• Prowadzenie działu specjalnego z składka zdrowotna

Czy osoba prowadząca "dział specjalny produkcji rolnej" będąca na rencie opłaca składkę zdrowotną?

• Składki zdrowotne w okresie urlopu bezpłatnego

Złożyłem wniosek pracodawcy o udzielenie mi urlopu bezpłatnego na okres 1 miesiąca. Czy pracodawca będzie płacił składki na ubezpieczenie zdrowotne w okresie trwania urlopu bezpłatnego?

• Ubezpieczenie zdrowotne członków rady nadzorczej

Od 01-10-2007 konsekwencją zmiany brzmienia art. 66 ust.1 pkt 35 jest nowe brzmienie art.73 pkt 17 ustawy, zgodnie z którym obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego członka rady nadzorczej powstaje z dniem powołania na członka rady nadzorczej , a wygasa w dniu zaprzestania pełnienia tej funkcji. (do 30-09-2007r obowiązek ubezpieczenia powstawał z dniem powołania na członka rady nadzorczej i przyznania świadczenia pieniężnego.) W Spółdzielni mamy 5 osób które pełnią funkcję rady nadzorczej, lecz 2 osoby pisemnie zrzekły się wypłaty wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji rad nadzorczych, więc nie były zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego i nie była odprowadzana składka zdrowotna. Czy w konsekwencji zmiany art. 66 ust.1 pkt 35 należy te osoby zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego i odprowadzać składkę zdrowotną?

• Student-zleceniobiorca a ubezpieczenie zdrowotne

Mam 22 lata i jestem studentką. Chcę podjąć prace na podstawie umowy zlecenia. Wiem, że nie musze opłacać składek na ubezpieczenia społeczne, ale co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Jest to moja pierwsza praca. Czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe przy umowie zlecenia, gdy zleceniobiorcą jest student (22 lata)? Jeśli tak, to w jaki sposób te 9% jest płacone (pracodawca odciąga z mojej pensji)? Jakie czynności wiążą się z płaceniem ubezpieczenia zdrowotnego (czy musze to gdzieś zgłosić)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane