Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

podstawa zdrowotnego 2011

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    Jakie warunki trzeba spełniac aby miec szanse na otrzymanie zasiłku zdrowotnego?Z góry dziekuję za wszelkie informacje

Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Symbol PKWiU

Wykonałem remont dachu w bloku mieszkalnym. Zastosowałem stawkę VAT 8%, symbol PKWiU PKOB 112. Otrzymałem informację, że nie stosuje się już symboli PKWiU, tylko należy użyć artykułu ustawy, który tego dotyczy. Proszę o informację, czy zmieniły się zasady co do opisania obniżonej stawki VAT, jeżeli tak, to bardzo proszę o informację, jaki to artykuł?

• Sposób liczenia terminów

Którego dnia upływa miesięczny termin wypowiedzenia umowy cywilnej (umowa współpracy) wręczonego kontrahentowi 03.06.2011? Czy to 30.06.2011, a może 03.07.2011, czy też 31.07.2011?

• Import usług a przedpłata

Spółka z o.o. VAT-owiec, dokonała zapłaty w GBP za usługę publikacji reklamowej w zagranicznym piśmie w dniu 15-04-2011. Kontrahent zagraniczny wystawił do tej transakcji fakturę z datą 11-05-2011, z opisem, że usługi dotyczą m-ca 04-2011. Spółka wystawiła fakturę wewnętrzną z tytułu importu usług i wykazała VAT z tej transakcji w miesiącu 04-2011 (miesiąc zapłaty). Podstawa opodatkowania do VAT została wyceniona wg kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego powstanie - jej zdaniem - obowiązku podatkowego, tj. 14-04-2011 (zapłata - 15-04-2011). Czy spółka wykazała prawidłowo (pod kątem m-ca oraz podstawy opodatkowania) w/w transakcję importu usług?

• Połączenie działalności gospodarczej i pracy

Czy nie muszę płacić składki zdrowotnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej jak już jest płacona z tytułu umowy o pracę?

• Składki zdrowotne w okresie urlopu bezpłatnego

Złożyłem wniosek pracodawcy o udzielenie mi urlopu bezpłatnego na okres 1 miesiąca. Czy pracodawca będzie płacił składki na ubezpieczenie zdrowotne w okresie trwania urlopu bezpłatnego?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane