Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

pozostawienie podania bez rozpoznania?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-08-23 00:00:00

    Mam pytanie, czy ktoś się orientuje w jakiej formie organ adm. publ. pozostawia na podstawie art.64kpa podanie bez rozpoznanie? co wydaje, a może nie wydaje nic tylko sporządza adnotację?za pomoc dziekuję

    (emka)

    Odpowiedz Cytuj
  • zespół
    Wysłany: 2004-08-24 13:39:44

    wystarczy zwyłka adnotacja urzędowa, ba nawet nic nie muszą, nie muszą robić nawet notaatki, dla nich wystarczy że wyślą ci pismo o uzupełnienie np. dokuentacji na podtsawie art. 64 kpa, a ty nie uzupełnisz jej w ciągu 7 dni, to pozostwaią twoje pismo bez rozpoznania.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • sylwetka
    Wysłany: 2005-07-20 07:44:50

    Też mam ten problem. Decyzji się nie wydaje ale informuje się stronę pismem (Poczytaj uchwałę SN IIIZP11/00 OSNP 2000/19/702) Ja właśnie szukam wzoru takiego pisma. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc je znaleźć to byłabym wdzięczna.
    Odpowiedz Cytuj
  • Darek 1985
    Wysłany: 2007-06-30 23:24:57

    Pozostawieni podania bez rozpoznania nie ma określonej formy procesowje
    Odpowiedz Cytuj
  • Lucek
    Wysłany: 2007-08-24 10:59:04

    wzór pisma: ………….dnia 10. 01.2007 r. RR.I. 7635- 78/2006 Państwo ;;;;;;;;;;;;; W związku z upływem zakreślonego terminu (pismo z dnia 18.12.2006 r.) i nieuzupełnieniem braków formalnych podania z dnia 15.12.2006 r. o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew położonych w obrębie …….uprzejmie informuje, że na podstawie art. 64 § 2 k.p.a. – podanie pozostawione zostało bez rozpatrzenia. Uważam z doswiadczenia że o pozostawieniu podania bez rozpoznania należy zawiadomiśc stronę pismem. Brak decyzji postanowienia (wyjasnienie NSA w wyroku z dnia 23 stycznia 1996 r II S.A 1473/94, ONSA 1997 r. Nr 3, poz. 114.) uniemozliwia wniesienia odwołania ani zażalenia. Jeżeli natomiast stanowisko organu jest wadliwe, to wydaje się, że może ona wnieść skargę na bezczynnośc organu i ewnetualnie w tym postepowaniu wykazywać swoje racje. Czekam na opinie.
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane