Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem z uzyskaniem koncesji na sprzedaż alkoholii

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Mój problem dotyczy uzyskania koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych (tylko piwo i wino) w sklepie mięsno-spożywczym na osiedlu chronionym odgrodzonym z dostępem poprzez furtki i szlabany.
  Nieopodal sklepu znajduje się plac zabaw zbudowany przez wspólnotę mieszkaniową która de facto wydała mi zezwolenie na sprzedaż alkoholi. Odległość mierzona od furtki placu do drzwi sklepu to ok 45 m. Z placu zabaw nie widać witryny sklepu ponieważ jest on w linii prostej wzdłuż chodnika. Ponadto pomiędzy moim lokalem a placem znajduje się dodatkowo inny lokal oraz wejście na klatkę schodową. Komisja odwołuje się do ustawy definiującej "najbliższą okolicę" która de facto nie precyzuje warunków odległościowych pomiędzy placem a lokalem. Komisja swoją decyzję argumentuje brakiem przeszkody trwałej oraz kontaktem wzrokowo słuchowym pomiędzy placem a moim lokalem. Z moich oględzin wynika że jest to interpretacja mocno naciągana gdyż wychodząc ze sklepu w kontakcie wzrokowym pozostaje jedynie róg ogrodzenia. Pozostała część placu jest niewidoczna. Sytuacja o tyle jest dla mnie niezrozumiała, gdyż nierzeczowa była wizja lokalna przedstawicieli komisji. Członek komisji w protokole zaznaczył odległość od sklepu do placu mierząc ją "krokami" bez urządzeń pomiarowych , co podważa wiarygodność takiego protokołu. Można by wiele jeszcze pisać, choćby o fakcie że 2 km dalej istnieje sklep scripte monopolowy w odległości ok 20m do przedszkola publicznego. Proszę o sugestię co mogę zrobić by wpłynąć na decyzję komisji. Jeszcze jedna istotna sprawa. Sprawa trafiła do SKO które na podstawie wyłącznie materiału dostarczonego przez komisję ( a więc materiału wątpliwego)podtrzymała decyzję komisji
  pozdrawiam
  Sebastian

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane