Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

raport o zwolnienie ze służby w policji wzór

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Mam pytanie gdzie znajde wzór raportu takiego jaki podałem w temacie?Z góry dziekuje za wszelka pomoc

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Termin do zwolnienia policjanta ze służby

  Art. 41 ust. 3 ustawy o Policji wskazuje, iż policjanta zwalnia się ze służby w terminie do 3 miesięcy od dnia pisemnego zgłoszenia przez niego wystąpienia ze służby. Jeżeli policjant złożył pisemne zgłoszenie o wystąpieniu ze służby nie wskazując terminu, w jakim zwolnienie ma nastąpić, to czy policjanta można zwolnić dopiero po upływie 3 miesięcy od daty zgłoszenia, czy też można to uczynić w każdym terminie do 3 miesięcy od chwili zgłoszenia, np. następnego dnia lub po upływie kilku dni?

 • Podstawa przeniesienia funkcjonariusza

  Co jest podstawą przeniesienia funkcjonariusza Policji na stanowisko w inne miejscowości?

 • Służby mające władzę do kontroli ruchu na drogach

  Czy oprócz policji, kontrolowanie ruchu na drogach mogą dokonywać inne służby?

 • Zatrudnienie funkcjonariusza Policji

  Co jest podstawą prawną zatrudnienia funkcjonariusza Policji?

 • Powrót policjanta do służby

  Zwracamy się z prośbą o przedstawienie informacji w sprawie dotyczącej funkcjonariuszy Policji ponownie zwolnionych ze służby na podstawie art. 41 ust. 3 w związku z art. 42 ust. 1 i ust. 2 Ustawy o Policji. Czy prawomocne wyroki Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, uchylające decyzje administracyjne organu I instancji o zwolnieniu są orzeczeniami przywracającymi do służby w Policji, czy też powyższe wyroki prawomocne traktować i stosować należy jako prawo powrotu do służby tzn. wszcząć procedurę przywrócenia do służby (zapytanie o karalność, skierowanie na badania lekarskie, postępowanie sprawdzające - ankieta bezpieczeństwa osobowego); wydać decyzję administracyjną przez organ I instancji w myśl postanowień art. 42 ust. 1 i ust. 2 w drodze mianowania zgodnie z art. 28 ust. 1 i ust. 2 Ustawy o Policji, jako nawiązanie stosunku służbowego w myśl paragrafu 18 ust. 1 Rozporządzenia MSWiA z dnia 02.09.2002 roku w sprawie szczegółowych praw i obowiązków oraz przebiegu służby policjantów, a w konsekwencji w uzasadnieniu decyzji administracyjnej powołać się na prawomocne wyroki wojewódzkich sądów administracyjnych?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane