Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rejestracja samochodu po terminie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam taki problem, kupiłem samochód i musiałem wyjechać za granice, minęło już 5 miesięcy od zakupu wróciłem i chciałbym przerejestrować i ubezpieczyć czy grozi mi jakaś kara za nie zrobienie tego w ciągu 30dni???

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zmiana koloru samochodu a rejestracja

  Czy przepisy mówią coś o malowaniu samochodu? Czy mogę go pomalować dowolnie? Chodzi mi o różne wzory. Czy ktoś to musi zatwierdzić?

 • Przerejestrowanie samochodu dla spółki

  Spółka z o.o. w trakcie rejestracji w KRS gdzie wkładem wspólnika jest aport w postaci samochodu. Przerejestrowanie samochodu na spółkę jest w zasadzie tylko konsekwencją faktu, iż staje się ona właścicielem pojazdu. Czy jest jakiś termin w którym należy dokonać przerejestrowania samochodu po zarejestrowaniu spółki w KRS?

 • Pełnomocnik ustanowiony bez formy pisemnej

  Nieżyjący właściciel sprzedał przed śmiercią osobie trzeciej samochód w drodze umowy pisemnej. Umowa została sporządzona przez pełnomocnika nieżyjącego właściciela-sprzedawcy. Pełnomocnik został ustanowiony ustnie przez właściciela-sprzedawcę. Jak należy formalnie sfinalizować przejęcie samochodu na własność, włącznie z zarejestrowaniem?

 • Indywidualne tablice rejestracyjne

  Czy po wypadku samochodowym, tablice rejestracyjne o wyznaczniku indywidualnym można używać do innego samochodu? Czy są one przypisane do osoby czy do samochodu?

 • Wliczanie w koszty tzw. kilometrówek

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Kupiłam samochód osobowy (prywatnie - nie na firmę), który zamierzam wykorzystywać do celów działalności gospodarczej. Koszty eksploatacji samochodu (paliwo, naprawy) mam zamiar wliczać w koszty działalności gospodarczej na podstawie tzw. kilometrówki. Czy do kosztów używania samochodu rozliczanych w ramach kilometrówki mogę zaliczyć również koszt poniesiony na zarejestrowanie tego samochodu (dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane