Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rejestrowanie startup'u

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  od ponad roku prowadzę niewielki startup. Zajmujemy się organizacją wydarzeń związanych z ogólnopojętym światem gier oraz prowadzeniem początkującej redakcji. Organizacja jest oczywiście non-profitowa, lecz dostawaliśmy już dofinansowania na rozwój od kilku firm. Mam kilka pytań co do prowadzenia takiej organizacji:
  1. Czy jest sens rejestrować moją, nazwijmy to, ideę jako Organizacja Pozarządową, czy byłoby to dla nas jedynie obciążenie? Czy może zarejestrować ją jako inny podmiot? Obawiam się, że mogą być problemy prawne przez otrzymywane przez nas datki jeżeli jesteśmy, de facto, nieistniejącym podmiotem. Problemem jednak byłoby opłacanie podatków, ponieważ jako nadal uczące się osoby nie mamy zbyt wiele pieniędzy, a wszystko otrzymane przeznaczamy na rozwijanie pomysłu. Nigdzie niestety nie byłem w stanie znaleźć artykułu jasno opisującego sytuację prawną takich inicjatyw.
  2. Czy na rzecz takiej redakcji jest sens wyrabiania numeru ISSN? W prawdzie piszemy artykuły dość nieregularnie, nie ma ich wiele, acz zaliczyliśmy już kilka większych osiągnięć, jak na przykład wywiad z Krzysztofem Krawczykiem. Wyrobienie sobie legalnej legitymacji prasowej z numerem ISSN byłoby wielkim ułatwieniem dla prowadzenia naszej działalności, acz obawiam się, że podmiot wydający mógłby naszej inicjatywy nie zatwierdzić.
  Prosiłbym o rzeczową odpowiedź, serdecznie pozdrawiam.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane