Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sprzedaz uzywanych części samochodowych z UK

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • jimodg
    Wysłany: 2008-11-29 18:02:23

Witam wszystkich.
    mam pytanie.
    Jezeli kupie autko (iralndia) na chodzie i nim przyjade do kraju... i okaze sie ze nie oplaca mi sie go sprzedac w calosci tylko na części, to musze go wyrejestrowac ( jesli obowiązuje ubezpieczenie 2 tygodniowe poprzedniego wlasciciela) Czy jezeli sprzedaje go na częsci to musze to gdzieś zgłaszać? np urząd skarbowy czy ochrona środowiska? jesli tak to czy orientujecie sie moze z jakimi kosztami sie to wiąże? mysle o autkach typu golf III, mondeo '98, astra...
    Z góy dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Czynności rzeczoznawcy samochodowego

Jakie czynności wykonuje rzeczoznawca samochodowy?

• Import opon z USA

Sprowadzamy opony z USA. Jakie jest cło na import opon samochodowych z USA?

• VAT od paliwa do karawanu

Nasza firma świadcząca usługi pogrzebowe chce wprowadzić do ewidencji środków trwałych karawan pogrzebowy będący własnością jednego ze wspólników. Czy możliwe jest odliczanie VAT od paliwa zakupionego do tego auta? Jakie warunki trzeba spełnić by było to możliwe?

• Stawka podatku VAT przy wykupuie poleasingowym

W 2004 r. dzięki rejestracji umowy w US mogłam nadal odliczać podatek naliczony od opłat czynszowych leasingowanego samochodu osobowo-dostawczego. W miesiącu 06.2007 r. dokonałam wykupu ww. samochodu. Czy od fakturowanego wykupu mogę odliczyć w 100% VAT?

• VAT od paliwa do samochodów osobowych

Prowadzę działalność gospodarczą i mam zarejestrowane na firmę dwa samochody osobowe. Czy w świetle obowiązujących obecnie przepisów mogę odliczać VAT na zakup paliwa?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane