Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych w BIK

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  1 lipca złożyłem wniosek w banku o cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych w BIK. Z tego co wiem bank ma 14 dni roboczych na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji. Dzwoniąc (23.07) dzisiaj na infolinię banku uzyskałem informację:
  -wniosek nie został jeszcze rozpatrzony;
  -bank opuźnił się już 1 dzień z rozpatrzeniem wniosku;
  -nie wiadomo kiedy uzyskam decyzję;
  -bank powinien poinformować mnie pisemnie że potrzebuje więcej czasu na podjęcie decyzji (czego oczywiście nie zrobił)
  -do osoby która zajmuje się rozpatrzeniem mojego wniosku zostanie wysłane ponaglenie aby wniosek był rozpatrzony pilnie;

  Czy wobec zaistniałego opuźnienia mogę wyciągnąć od banku jakiekolwiek konsekwencje? Czy opuźnienie wydania decyzji może w jakimkolwiek stopniu pomóc mi w wygezekwowaniu od banku pozytywnej decyzji? (jeśli otrzymam odmowę)

  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam. 1 lipca złożyłem wniosek w banku o cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych w BIK. Z tego co wiem bank ma 14 dni roboczych na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji. Dzwoniąc (23.07) dzisiaj na infolinię banku uzyskałem informację: -wniosek nie został jeszcze rozpatrzony; -bank opuźnił się już 1 dzień z rozpatrzeniem wniosku; -nie wiadomo kiedy uzyskam decyzję; -bank powinien poinformować mnie pisemnie że potrzebuje więcej czasu na podjęcie decyzji (czego oczywiście nie zrobił) -do osoby która zajmuje się rozpatrzeniem mojego wniosku zostanie wysłane ponaglenie aby wniosek był rozpatrzony pilnie; Czy wobec zaistniałego opuźnienia mogę wyciągnąć od banku jakiekolwiek konsekwencje? Czy opuźnienie wydania decyzji może w jakimkolwiek stopniu pomóc mi w wygezekwowaniu od banku pozytywnej decyzji? (jeśli otrzymam odmowę) Pozdrawiam Istotną kwestią jest fakt, czy nie spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania w okresie 60 dni, a jeśli tak, to czy kredytodawca w ciągu 30 dni poinformował Cię o zamiarze przetwarzania Twoich danych. Możliwość wycofania zgody uzależnione jest właśnie od spełnienia tych warunków. Jeśli Twoje opóźnienia w regulowaniu płatności były powyżej 60 dni i bank dochował obowiązku informacyjnego Zgoda nie może zostać wycofana Dane w BIK będą przetwarzane przez 5 lat od dnia spłaty kredytu. Jeśli spłaciłeś swoje zobowiązania terminowo, usuwanie danych poprzez wycofanie zgody na przetwarzanie danych będzie działało na Twoją niekorzyść. Dzięki wyrażonej zgodzie budujesz swoją pozytywną historię kredytową. Taka historia ułatwia uzyskanie kredytu i umożliwia negocjowanie korzystniejszych warunków z bankiem. Pozdrawiam, eRzecznikBIK
 • Reklama

 • Adrian
  Wysłany: 2017-10-11 10:04:31

  Witam. Nie będę zakładał nowego tematu, bo dotyczy tego samego, wiec tak: Mam taki problem, brałem w netcredit chwilówkę, spłaciłem ją przed czasem. Nie myślałem że będzie to widoczne w BIKu (może być problem z załatwieniem kredytu hipotecznego, nawet jak wpis jest na zielono). Napisałem więc wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych osobowych, wysłałem mailem oraz listem poleconym. Zero odzewu, cisza z ich strony. Dzwoniłem do BIKu, powiedzieli że obowiązkiem banku oraz parabanku, jest zaprzestanie przetwarzania danych, jeśli wycofam zgodę, a zobowiązanie było spłacone bez opóźnienia. Co mam zrobić? Czy jest jakiś paragraf na to? Do kogo ewentualnie udać się z tą sprawą? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane