Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

problem z kredytem konsolidacyjnym

Witam,
Moja mama w 2012 roku wzięła kredyt konsolidacyjny w banku "x" żeby spłącić pożyczkę w banku "y". Ostatnio chciała się dowiedzieć czy w banku "y" dostałaby drugi kredyt. I tu zaczyna się problem. Jak się okazało bank "y" poinformował moją mamę, że kredyt który miał być spłacony kredytem konsolidacyjnym z banku "x" spłacony do końca nie został(!). Czy w ogóle jest coś takiego możliwe? Teraz z obydwu banków płyną jakieś sprzeczne informacje odnośnie tego bałaganu. Jedna osoba mówi, że odsetki od kwoty niedopłaty(!) urosły w tej chwili do 4 000 zł, kolejna mówi, że ta kwota to 3 700 zł. Moja mama nie dostawała z żadnych z tych banków jakichkolwiek informacji na temat jakiegoś zadłużenia. Gdyby nie przypadek i chęć sprawdzenia czy dostałaby kolejny kredyt w ogóle o niczym by nie wiedziała. Kredyt konsolidacyjny spłaca regularnie ale jak to jest możliwe, że ten kredyt nie spłacił całości poprzedniej pożyczki? Jakie prawa ma moja mama w takim wypadku? Według mojej opinii ona nie jest niczemu winna bo to banki zawierały umowy między sobą więc ktoś od nich musiał czegoś nie dopilnować. Czy teraz moja mama ma płacić za czyjś błąd? Przecież to niedorzeczne. Proszę o jakąś opinie specjalisty.
Pozdrawiam.

2014.9.4 15:44:13

Odpowiedzi w temacie: problem z kredytem konsolidacyjnym (2)

Faktycznie jest to niedorzeczne, twoja mama powinna dostać przynajmniej jakieś powiadomienie to raz. A dwa nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie te banki mogły ze sobą się dogadać by kredyt z X był z automatu spłacany w tym Y. Poszukaj jakieś porady prawnej by mieć zarys sytuacji co możecie z tym zrobić, darmowe masz w lexperto, nie wiem czy też nie jakieś w centrum ochrony dłużnika.

2015.2.24 11:15:59

Posiadają państwo poliso lokatę, ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, a może kredyt we frankach? Zapraszam do kontaktu z kancelarią Invictus z Wrocławia, przy minimum formalności ze strony Klienta jesteśmy w stanie przeprowadzić cały proces związany z dochodzeniem roszczeń od ubezpieczycieli i banków Tel. 530-841-668 E-mail patryk.stawczyk@kancelariainvictus.pl

2017.4.19 10:43:41

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika