Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry.

  Piszę ten temat w kwestii kredytu HIPOTECZNEGO.

  Jakiś czas temu zmieniły się na korzyść konsumentów warunki kredytu KONSUMENCKIEGO. Tj. Przykładowo, jeżeli bank za udzielenie rocznego kredytu naliczył sobie określoną prowizję, przy spłacie tego kredytu w połowie roku, pół prowizji i innych kosztów musi być zwrócona. Nie powinno być także dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę.

  Z tego artykułu:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wczesniej-splacasz-kredyt-hipoteczny-Bank-bedzie-zwracal-czesc-oplat-i-prowizji-7428288.html
  dowiedziałem się, że rząd pracuje nad bardzo podobnymi warunkami dla kredytów HIPOTECZNYCH.

  Data w/w artykułu to 5 lipiec zeszłego roku, trochę czasu minęło, czy ustawa została już wprowadzona i obowiązuje?

  Jeżeli tak:
  1. czy dotyczy to tylko kredytów zawartych po dacie wprowadzenia ustawy w życie, czy wszystkich
  2. czy spłacając wcześniej (sprzedaż mieszkania) 30 letni kredyt hipoteczny na początku 3 roku, bank odda mi 90% prowizji i innych kosztów za udzielenie kredytu?
  3. bank do tej pory miał strategie - że nadpłata w pierwszym roku - prowizja 5%, w drugim 4%, trzecim, 3%, czwartym 2%, piątym 1%, dalej brak prowizji, czy po tej ustawie już po pierwszym roku jest 0%?

  Jeżeli nie:
  czy wiemy na jakim etapie jest ta ustawa, kiedy będzie wprowadzona? Czy obejmie kredyty spłacone niedawno (jak dawno max)?

  dziękuję serdecznie

  Odpowiedz Cytuj
 • etiopia
  Wysłany: 2017-04-04 23:51:07

  Czy chwilówkę wonga też można wcześniej spłacić?
 • Reklama

 • oewonga
  Wysłany: 2017-04-20 18:50:24

  Witam! Etiopia, pożyczkę możesz spłacić w każdej chwili od momentu jej otrzymania. Wcześniejsza spłata pożyczki w Wonga.com powoduje zmniejszenie prowizji za niewykorzystany okres pożyczki. Pożyczkę można spłacać etapami. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest, aby spłata całości kwoty pożyczki nastąpiła najpóźniej w ustalonym dniu Terminu Spłaty. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=e-prawnik. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane