Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zaniżony kurs waluty w umowie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Aga
  Wysłany: 2008-10-02 13:49:18

  Wzięłam kredyt na samochód udzielony we frankach szwajcarskich. 2 tygodnie po podpisaniu umowy zauważyłam, że bank udzielając mi kredytu policzył, kurs franka na dzień zawarcia umowy stoi 2,0030 zł. Spojrzałam w tabele NBP a frank w tym dniu miał 2,0871. Przy dużej sumie jest to różnica kilku tysięcy złotych. Co mam teraz zrobić? Jakie mam prawa? Przytoczę dokładnie to zdanie z umowy:
  "Wypłata kredytu następuje w złotych wg. kursu kupna waluty indeksacyjnej, określonego w "Bankowej tabeli kursów walut dla kredytów dewizowych i indeksowanych kursem walut obcych", obowiązującej w dniu sporządzenia umowy kredytowej. Kurs ten w dniu sporządzenia umowy wynosi 2,0030 zł."
  Czy bank ma takie prawo zaniżyć kurs waluty?

  Odpowiedz Cytuj
 • Tomek
  Wysłany: 2018-03-31 01:35:00

  Moim zdaniem możesz zrobić tak jak wiele osób spłacających kredyt hipoteczny w CHF czyli wnieść aneks do umowy i splacać w walucie kupując ją gdzie chcesz- taniej niż po kursie bankowym. Korzystnie wycenia np. Gieldawalut.com, przewalutowanie nie kosztuje to jak w banku minimum 2% a ok 0,2%, więc różnica naprawdę duża, nawet jakbyś placiła raty poniżej 1000 zł to będzie to odczuwalne.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane