Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

błąd lekarski

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam...  Do jakiego sądu można pozwać lekarza?  Niestety na mojej osobie został popełniony błąd lekarski. Została mi źle poskładana ręka i teraz cierpię na jej niedowład.

  Na pewno to był błąd lekarza, bo moje złamanie kwalifikowało się na operacje, a on zrobił to ręcznie i popełnił okropny błąd!!!  co mogę zrobić?  Proszę o pomoc!

  Odpowiedz Cytuj
 • Możesz Wilkuś ubiegać się o odszkodowanie na drodze cywilnoprawnej. Z reguły zaczyna się od Sądu Rejonowego (w zależności od wysokości kwoty roszczenia). W grę wchodzi odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, zadośćuczynienie za ból i cierpienie, rekompensata za utracone korzyści, czasem różnego rodzaju renty, np. wyrównawcza, na zwiększone potrzeby. Będzie potrzebna pełna dokumentacja medyczna. Odszkodowania z tytułu błędów medycznych związanych z błędami podczas zabiegów i operacji dotyczą sytuacji, gdy pacjent doznał uszczerbku na zdrowiu, który NIE stanowi prawdopodobnego następstwa zabiegu. W przypadkach ewidentnych, możliwe jest uzyskanie odszkodowania nawet na drodze polubownej. Lekarze mają ubezpieczenia oc i likwidacja szkody leży po stronie Ubezpieczyciela. Co innego sprawa karna, w której chodzi o udowodnienie winy sprawcy, w tym przypadku lekarza i ukaranie, gdy wina zostanie wykazana. annegi@interia.pl, tel. 512 610 442
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane