Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Brak paragonu a reklamacja towaru.

Witam. Chciałabym się dowiedzieć bo nie wiem czy mogę, zareklamować obuwie na które nie mam paragonu. Buty się rozleciały po miesiącu przy pięcie. Niestty paragon mi zaginoł. Buty kupowałam w firmowym sklepie. Prosze o pomoc w tej sprawie bo szkoda mi stracic pieniedzy za ten felerny towar.

2011.11.9 10:9:57

Odpowiedzi w temacie: Brak paragonu a reklamacja towaru. (5)

Możesz złożyć złożyć reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową. Nie musi trzeba mieć paragonu, ale musisz udowodnić, że dokonałaś zakupu u tego sprzedawcy.

2011.11.9 10:44:55

Zastrzeżenie odmowy reklamacji bez paragonu nie ma żadnego uzasadnienia w przepisach prawa!!

2011.11.9 11:2:53

Czyli jak pójdę do sklepu np z książką albo butami albo kórtką, bez paragonu to muszą mi ją przyjąć do reklamacji albo zwrotu tak?
Tylko co wtedy im powiedziec oprócz tego \"Zastrzeżenie odmowy reklamacji bez paragonu nie ma żadnego uzasadnienia w przepisach prawa!!\"??
Oni musza miec paragony z kasy fiskalnej z dowodem zakupu wiec na to sie pozna powołać?

2011.11.10 12:0:24

ktoś może odpowiedziec co z tym brakiem paragonu, bo mam podobny problem z ostatnio kupionym mp4

2011.11.14 11:38:49

na allegro kupiony, jak tak to nie problem bo masz wszystkie dane dokonania zakupu zapisane na allegro:)

2011.11.15 11:40:54

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika