Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Czy można odwołać zeznania?

Po kolejnej awanturze w domu nie wytrzymałam i poszłam na policje złożyć doniesienie na męża, że mnie maltretuje fizycznie i psychicznie. Co prawa zdarzały się między nami utarczki słowne i przepychanki ale teraz myśląc o tym na spokojnie chcę odwołać te zeznania. Wychowujemy razem córkę i nie chce oczerniać jej ojca. Czy mogę wycofać się z moich wcześniejszych zeznań?

2010.12.7 15:0:35

Odpowiedzi w temacie: Czy można odwołać zeznania? (3)

Jeżeli sprawa nie znalazła się jeszcze w prokuraturze to możesz iść na policję i wycofać zeznania. Natomiast jeżeli sprawa jest juz w toku to nie masz szans jej juz wycofać. będzie załatwiona z urzędu. Art. 207. § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2010.12.7 15:4:3

Hej mam pytanie. Podałam narzeczonego o znęcanie się fizyczne i psychiczne. Sprawę przejął prokurator i chciałbym wycofać się z tego bo niechce żeby siedział itd mamy razem dzieci i wolę żeby dzieci miały ojca. Wiec czy mogę jeszcze wycofać zeznania jeśli już prokurator to prowadzi?

2018.3.10 22:59:26

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika