Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy potrzebne jest założenie spółki czy podpisanie umowy cywilno-prawnej?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,

  Razem z kolegą planujemy stworzyć stronę internetową, która będzie opierała się na modelu biznesowym pobierania opłat za reklamy od firm zewnętrznych, natomiast będzie darmowa dla użytkowników (najpopularniejszy typ stron internetowych). Model opierający się na reklamach zostanie wprowadzony dopiero po jakimś czasie - powiedzmy za pół roku, w momencie zebrania odpowiedniej ilości użytkowników, więc możliwe, że będzie to za rok, może dwa, może nigdy. Do tego momentu nic nie będziemy zarabiali, nie będziemy też mieli praktycznie kosztów. (oprócz serwera i domeny itp)

  Do stworzenia strony pozyskaliśmy trzecią osobę - informatyka, który zrobi to za darmo, pod warunkiem partycypowania w 1/3 w ewentualnych przychodach z reklam oraz bardzo minimalnych kosztach - ok 200-300 zł rocznie.

  I tutaj rodzi się moje pytanie - czy do tego przedsięwzięcia potrzebne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej? Czy starczy może zwykła umowa cywilno-prawna, jeżeli tak to jaka?

  Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

  Pozdrawiam
  Muffer

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane