Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jak unieważnić umowę

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy jeśli moja matka, która ma problemy psychiczne, podpisała umowę o pożyczkę i wzięła pieniądze, to czy mogę anulować tę umowę nie zwracając odsetek? Matka ma stwierdzoną chorobę ale nie ma odebranych praw...

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Bezskuteczność czynności a umowa sprzedaży

  Dłużnik (prawomocny wyrok sądu) w trakcie egzekucji komorniczej stał się posiadaczem samochodu osobowego którego przekazał i przepisał synowi, tym samym ukrył swój majątek. Nie wyjawił tego komornikowi. Chcę unieważnić umowę kupna - sprzedaży i stać się prawnym posiadaczem pojazdu. Czy mogę ją unieważnić w całości?

 • Unieważnienie umowy pozornej oraz zmiana wpisu w księdze wieczystej

  Jakie czynności należy podjąć by unieważnić pozorną umowę sprzedaży zawartą w celu ukrycia umowy darowizny? Jak zmienić wpis w księdze wieczystej tej nieruchomości?

 • Nieważność aktu notarialnego

  Czy można unieważnić sam akt notarialny, w którym została zawarta umowa?

 • Drugi przetarg przed rozpatrzeniem skargi

  Czy można unieważnić przetarg pisemny na zbycie nieruchomości Skarbu Państwa (wrzesień 2002 r.), który został ogłoszony powtórnie przed upływem terminu otrzymania przeze mnie zawiadomienia o wyniku poprzedniego przetargu (skargę złożyłem w ustawowym terminie do 7 -dni po przeprowadzeniu pierwszego przetargu) i odbyty? Czy można również pomimo upływu takiego okresu czasu unieważnić akt notarialny, który został podpisany po tym przetargu z nabywcą nieruchomości? Nie złożyłem swojej oferty na ten przetarg i nie brałem w nim udziału, gdyż uważałem, że do czasu odpowiedzi na moją skargę nie można było wystawić tej nieruchomości na sprzedaż, co niestety uczyniono.

 • Ubezpieczenie z umowy o pracę z pracownicą w ciąży

  Pracodawca zatrudnił pracownicę będącą w ciąży. Wypłacił jej następnie 33 dni wynagrodzenia chorobowego. ZUS nie wypłacił zasiłku chorobowego, a po porodzie odmówił prawa do urlopu macierzyńskiego i polecił zakładowi wyrejestrować pracownika i unieważnić umowę o pracę. Pracownik nie chce skierować sprawy do sądu. Czy zakład powinien unieważnić umowę czy powinien wystawić świadectwo pracy.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane