Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jak wypełnić sd-z2

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, mam problem z wypełnieniem części F. Rodzice byli współwłaścicielami 1/2 części nieruchomości. Po śmierci ojca dziedziczą żona i trójka dzieci w częściach równych. Mam wątpliwości jaką powierzchnię wpisać w kolumnie drugiej - całość nieruchomości, połowa, czy tylko taką część jaka przypadała wyłącznie na ojca - i co za tym idzie: jaki udział wpisać w kolumnie czwartej?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wypełnienie weksla in blanco

  Nabyłam w drodze indosu weksel in blanco od firmy X. Chciałabym go uzupełnić zgodnie z deklaracją wekslową. Mam pewne wątpliwości czy indos in blanco mógł zostać dokonany. W deklaracji wekslowej dłużnik pisze, iż upoważnia firmę X do uzupełnienia weksla w każdej chwili w określonej kwocie. Czy taki zapis oznacza, że tylko firma X mogła wypełnić weksel, czy ja mogę skutecznie wypełnić weksel teraz?

 • Sposób wypełnienia weksla in blanco

  Do weksla in blanco została sporządzona deklaracja wekslowa, z której wynika, że mamy prawo wypełnić weksel na sumę odpowiadającą kwocie zaległości wraz z odsetkami, prowizją i innymi należnościami. Składając pozew do sądu musimy wypełnić weksel, w którym należy wypełnić sumę. Jaką sumę podać na wekslu, skoro nie wiemy, kiedy dłużnik zapłaci, a tym samym nie możemy naliczyć odsetek? Czy to ma być kwota należności głównej, czy nie wpisywać sumy na wekslu?

 • Wypełnienie weksla

  Jak wypełnić weksel?

 • Status prawny deklaracji wekslowej

  Jestem w posiadaniu weksla "in blanco", którego wystawcą jest mój dłużnik. Jednak ani ja, ani mój dłużnik nie mamy żadnej deklaracji wekslowej. Czy jest ona konieczna? Czy mogę na podstawie tego weksla egzekwować należności? Jeśli tak, to czy istnieje górna granica, na którą mogę ten weksel wypełnić? (Dłużnik jest mi winien 170 tys. złotych od listopada ub.roku)?

 • Dochodzenie praw z weksla

  W ramach prowadzonej działalności gospodarczej dostarczaliśmy towary do odbiorcy X. Jako zabezpieczenie płatności uzyskaliśmy weksel in blanco. Na dzisiaj 2/3 płatności jest przeterminowane. Chcemy wystąpić do sądu w postępowaniu nakazowym o zapłatę z weksla. Na jaką kwotę należy wypełnić weksel? Czy możemy dochodzić jednym pozwem całej sumy, także tej, której terminy płatności mijają kilkanaście dni po złożeniu pozwu?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane