Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kolizja drogowa - POZEW PZU??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Prowadzilem dzialalnosc gospodarcza. Podczas dojazdu do klienta moj pracownik mial wypadek z winy pani prezes PZU, ktora prowadzila drugie auto. Auto, ktore bylo jedeynym srodkiem zarobku (szkola nauki jazdy) poszlo do kasacji, a pracownik na zwolnienie. Oczywiscie musialem placic ZUS, za kwote wyplacona z odszkodowania i sprzedany wrak nie kupil bym drugiego takiego auta, wiec niestety musialem zamknac dzialalnosc. Kogo sadzic w tej sprawie? Czy jest wogole sens sadzic sie? (straty faktyczne wynosza 7000zl i mam na to dokumenty, do tego dochodza straty moralne- brak pozniejszego zatrudnienia etc.). Prosze o pomoc!!!! Z góry dzieki.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco

  W trakcie kolizji został poważnie uszkodzony mój pojazd VW Passat 1998 r. Posiadam pełne autocasco bez udziału własnego oraz OC w PZU (kompleksowe ubezpieczenie). Przybyła na miejsce Policja stwierdziła jednoznaczną winę kierowcy drugiego pojazdu (wymuszenie pierwszeństwa) i nałożyła mandat i punkty karne oraz zbadano kierujących alkomatem (wyniki zerowe). PZU stwierdziło, że szkoda będzie rozliczana z OC sprawcy, który także jest ubezpieczony w PZU. Obecnie czekam na wycenę szkody przez biegłego z PZU, który już auto oglądał i wstępnie stwierdził, że prawdopodobnie będzie szkoda całkowita. Jak korzystniej dla mnie rozliczyć szkodę z OC sprawcy czy mojego autocasco i czy mam prawo takiego wyboru, gdyż do tej pory nie spytano mnie o to?

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC

  Niedawno przydarzył mi się przykry wypadek w drodze na ferie zimowe. Na parkingu na zaparkowany mój samochód najechał TIR. Sprawa dość prosta, sprawca znany. Natychmiast spisaliśmy stosowne oświadzczenia. On winę całą wziął na siebie. Spisałam wszystkie jego dane łącznie z nr paszportu, prawa jazdy, nazwy firmy, a nawet pośrednika ubezpieczeniowego, który sprzedawał mu polisę. Na miejscu wykonałam szereg zdjęć, aby nie było wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. Policja nie chciała przyjechać, ponieważ nie było ofiar w ludziach. Problem zaczął się w momencie zgłoszenia szkody w PZU. Szkoda ta bowiem likwidowana jest z zielonej karty sprawcy (Litwin) wydanej jednak również przez PZU. PZU potwierdziło prawdziwość polisy, jednak uzależnia wypłatę odszkodowania od potwierdzenia okoliczności przez sprawcę. To trwa już jednak dość długo (ok. 4 tyg.). Listy wysyłane nie są odbierane przez sprawcę. Czy wobec takiej sytuacji PZU ma prawo opóźniać mi wypłatę odszkodowania? Przecież stosowne oświadczenia zostały podpisane na miejscu z wszystkimi danymi sprawcy oraz z dokumentacją zdjęciową. Na jakiej podstawie mogą poddawać to w wątpliwość?

 • Obrona sprawcy przestępstwa wypadku

  Spowodowałam wypadek. Samochód, który jechał przede mną, wpadł w poślizg i nie skręcił w prawo, tarasując mi drogę. Żeby uniknąć zderzenia (było bardzo slisko i nie mogłam zahamować) próbowałam go ominąć z lewej strony. NIe zdążyłam. Zderzyłam się z jadącym z naprzeciwka samochodem X. Siła uderzenia odrzuciła ten samochód na pobocze, a w mój samochód uderzył (lekko) samochód Y jadący za samochodem X. W samochodzie X byli ranni :pasażeka , kierowca i ich dzieci. Jechali bez pasów, a dzieci bez fotelików lub siedzisk. Nam nic się nie stało - byliśmy przypięci. Postawiono mi zarzuty z art. 177 par. 1 KK i dodatkowo skierowano do sądu grodzkiego wniosek o ukaranie ( art.86 KW), jako pokrzywdzonego podając kierowcę z samochodu Y. Ile razy można karać za jeden wypadek? Dlaczego nie postawiono zarzutów kierowcy Y- nie zachował bezpiecznej odległości i nie dostosował prędkości do warunków na drodze, podobnie jak kierowca, który wpadł w poślizg i był bezpośrednią przyczyną wypadku. Dlaczego ja mam odpowiadać za obrażenia ludzi, którzy w żaden sposób nie zadbali o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci? Przecież to obowiązek! Jak się bronić? Odnoszę wrażenie, że zrobiono ze mnie kozła ofiarnego. Dziękuję

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy

  Ponieważ miałam kolizję drogową nie z mojej winy, na czas naprawy samochodu wynajęłam z serwisu samochód zastępczy. Przy rozliczaniu okazało się, że PZU zamierza zapłacić jedynie za 3 dni, gdyż wg nich właśnie tyle czasu powinna trwać naprawa. Naprawa jednak trwała 7 dni. Czy PZU ma rację?

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela

  Skradziono nam samochód, który był ubezpieczony, obydwoje z mężem jesteśmy współwłaścicielami na polisie, jesteśmy w trakcie rozwodu, mamy dwa różne miejsca zamieszkania. PZU przysłało zawiadomienie o likwidacji szkody z terminem przyjścia i podpisania stosownych dokumentów. Te dokumenty dotarły na adres męża, który o niczym mnie nie poinformował. Zadzwoniłam do PZU z pytaniem dlaczego ta sprawa się przeciąga. Dowiedziałam się, że z powodu nie podpisania przeze mnie stosownych dokumentów. Mało tego, niedawno wpłynęło pismo mojego męża o zamrożenie całej kwoty do czasu podziału majątku. Czy PZU ma prawo zamrozić na czas nieokreślony pieniądze? Czy ja jako współwłaściciel mogę żądać od PZU odszkodowania wraz z odsetkami za zamrożenie moich pieniędzy? PZU tłumaczyło, że nie wiedzieli, że mam inny adres zamieszkania ja wcześniej złożyłam pismo do nich z moim adresem.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane