Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

nieuczciwy montażysta

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Sprawiłem sobie kuchnię autorstwa Pana Kamila Zawieruchy z firmy Kamil Zawierucha Zawer Meble. Gość sympatyczny i wydawało się, że kompetentny. Wybraliśmy go z Żoną ze względu na powyższe. Niestety potem się zaczęły problemy m.in. kuchnia nie do końca zgodna z projektem (poszliśmy człowiekowi na rękę nie tylko w tym miejscu), ale w końcu dotarliśmy do końca. Podpisałem protokół odbioru. Zanim to zrobiłem umówiliśmy się, niestety ustnie (doświadczenie na przyszłość, aby dosłownie wszystko mieć na papierze), że Pan Kamil na początku sierpnia dostarczy fragment lacobellu oraz elementów cichego domyku do jednej z szafek. Niestety do tej pory nie jestem w stanie się skontaktować z gościem, a jeszcze w międzyczasie zaczęliśmy znajdywać z Żoną pewne felery jak np. jedna z szafek się nie domyka co wygląda na zepsucie mechanizmu tip-on, lakier wybrakowany na jednej z szuflad z brzegu, lewe drzwi od szafki ze zlewem przestały być równo w stosunku do prawych, szafki (otwierane do góry) w narożniku ocierają o siebie przy otwieraniu. Powyższych rzeczy nie było przy odbiorze oczywiście poza ubytkiem lakieru, którego nie zauważyliśmy. Kuchni używamy dwa tygodnie i obchodzimy się z nią jak z jajkiem, ale to chyba standardowe zachowanie w przypadku nowych rzeczy. :)
  Nie chciałbym być traktowany jako naiwniak. Po prostu zawsze daję szansę ludziom co niestety nie zawsze jest dla mnie korzystne. Niestety ten przypadek jest beznadziejny. Czy cokolwiek mogę w tej sprawie zrobić, aby wymusić przyjazd i de facto skończenie kuchni?

  Odpowiedz Cytuj
 • SKAMA
  Wysłany: 2017-09-26 16:37:55

  Witam,udało się zakończyć sprawę z monterem?
 • Reklama

 • polak2468
  Wysłany: 2017-09-26 18:05:49

  Niestety nie. W momencie jak gościowi powiedziałem o prawnych konsekwencjach to w końcu przyjechał i poprawił co nieco, ale został mu fragment lacobellu na lewej ścianie o wymiarach 32x66cm, którego już nie mogę się doprosić. Ogólnie słaba sprawa. Chętnie bym to dał do sądu, ale nie mam pewności - mimo informacji od prawników - jaki byłby werdykt sądu, a szkoda zdrowia za kilkadziesiąt zł za taki panel, który sam sobie mogę przykleić. Bardzo chodzi w tym momencie o satysfakcję i nauczkę dla kolesia.
 • SKAMA
  Wysłany: 2017-09-26 20:40:28

  Czy jak się zaloguje (zarejestruje), będę mógł do Ciebie napisać bezpośrednio na maila? Bo mam podobny przypadek. A nie chcę kontynuować na ogólnym forum.
 • polak2468
  Wysłany: 2017-09-27 18:59:04

  Szczerze mówiąc to nie wiem czy portal oferuje taką możliwość. Natomiast mogę Ci powiedzieć jedno - rozmawiałem z prawnikiem - jak się okazało mu kolega z dawnych lat jest prawnikiem i to prawa cywilnego. Powiedział mi abym najpierw napisał do typa pismo, w którym wzywam go do poprawek i skończenia czego nie skończył i dać mu czas np. 2 tygodnie. Jak nie to do sądu, ale tutaj jest taka sprawa, że sąd odpowiedni dla miejsca wykonania dzieła, czyli w moim wypadku moje mieszkanie. Generalnie sprawa do wygrania. W moim wypadku niezbyt jest sens tracić nerwy, bo ten fragment lacobellu to jest kilkadziesiąt zł, a zdrowia nikt nie wróci.
 • Nick
  Wysłany: 2018-01-25 16:04:30

  Znajdywać należy w tym przypadku najsampierw słownik i dopiero trolować po forach. Jak konkurować w biznesie można się nauczyć w szkole. Pisanie bzdur na forach to cecha niskich umysłowo ludzi.
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane