Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Niewykonanie umowy, dana zaliczka, brak kontaktu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  Kilka tygodni temu zleciłem ( prowadzę firmę projektową ) wykonanie mebli do garderoby stolarzowi. Umowa na firmę. Podpisaliśmy jakiś czas temu umowę o współpracy i w ramach każdego nowego zlecenia oddzielnie podpisywałem z nim zlecenie na wykonanie konkretnego mebla.

  Spisałem go jeszcze z dowodu i te dane są również na umowie.

  Meble miał zamontować tydzień temu bo do tego czasu był zobligowany datą realizacji w zleceniu. Ponowny termin realizacji przypadł na dzień dzisiejszy. Rano pisze sms-a, że podczas załadunku miał wypadek i jest w szpitalu.
  Nie ma z nim kontaktu. Klient zdenerwowany i będzie od mojej firmy domagał się rekompensaty.

  Nadmienię tutaj, że wziął 30% wartości zlecenia, podpisał KP.

  Pytanie. Co z tym fantem zrobić ? W umowie jest klauzula o karach umownych z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania.

  Kara za odstąpienie od umowy to 50% wartości zlecenia.

  Kara za każdy dzień opóźnienia to 5% wartości zlecenia.

  Jak teraz się zachować ? Czy nie wykonanie wiąże się z odstąpieniem od umowy ? Czy mam naliczać karę umowną 5% dziennie ? Jeśli karę umowną to rozumiem od dnia wskazanego w zleceniu jako termin ostateczny wykonania dzieła ? Do czasu wysłania pisma ?

  Nie wiem jakie pismo mogę wystosować do tego stolarza, czego rządać ?

  Bardzo dziękuje za pomoc

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam. Proszę o kontakt pod numerem 71 759 13 58. Po krótkiej rozmowie poproszę Pana o przesłanie skanów dokumentów i na podstawie ich analizy postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane