Forum prawne

ochrona dłużnika

Poszukuję prawnika doświadczonego w zakresie skargi pauliańskiej. Z chęcią zapoznam się z orzecznictwem, jeśli takowe istnieje w tej sprawie. Wymianę poglądów lub rady chciałbym uzyskać od osób lub firm, które patrzą na sprawę z pozycji dłużnika a nie wierzyciela. Wiem,że ustawodawca zadbał w tym zakresie głównie o ochronę wierzyciela, lecz czasami jest tak ,że to dłużnik oczekuje pomocy, pomimo, że z pozoru to przez niego dzieje się krzywda wierzycielowi. Szukam więc porad ukierunkowanych na takie spojrzenie (ochronę dłużnika, a nie wierzyciela). Podam szczegóły zgłaszajacym się.

(warszawiak)

2004.5.12 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: ochrona dłużnika (52)

wiem co oznacza skarga paulińska ale chroni wierzyciela a nie dłużnika.ja od jutra będę dłużnikiem biednym na dodatek szykam dokładnie mówiąc czegos co pozwoli mi się wywinąć, amoże samodzielnie dokonać sprawiedliwości bo tm gdzie jej szukałem nie znalazłem

2004.5.16 14:18:0

Witam-ja też jestem takim dłużnikiem po skardze pauliańskiej ,który potrzebuje pomocy jeżeli ktoś ma wiadomości proszę o przesłanie.Pomimo naliczonych mi odsetek 340% rocznie,żaden Sąd tego nie zakwestionował odsetki takie naliczyła mi Firma windykacyjna/sami prawnicy/nie mam kasy i siły przebicia żeby z nimi walczyc-pomocy dłużniczka

2004.5.17 23:23:4

340%jak oni to naliczyli?ja jeszcze nie wiem jak to wszystko wygląda jedno co mam wartościowe to mieszkanie.mogą mi je zlicytować i posłać na ulicę?to jest koszmar trzeba coś wymyślić poświecam na to cały dzień o niczym innym nie myślę tylko jak uciec przed komornikiem.nie wiem np czy samo postanowienie sądu wystarczy żeby mnie scigali czy musi być założona osobna sprawa jeśli tak to może mojego wierzyciela nie będzie na to stać.pozdrawiam

2004.5.19 9:24:39

Samo postanowienie w zupełności wystarczy najlepiej jak najszybciej przepisz mieszkanie na kogoś innego jeśli masz taką mozliwośc to pierwsze co Ci bedą chceli zabrać więc nie zwlekaj tylko zrób to

2004.5.19 15:25:37

Wszystko co masz wartościowe sprzedaj nawet fikcyjnie obcej osobie.Nie przepisuj notarialnie najbliższej osobie bo to im odbiorą-skarga pauliańska właśnie przez to przechodzę,wierz mi to jest koszmar.Zostań doły i wesoły .Z pozdrowieniami Usia może się zrzeszymy- my poszkodowania dłużnicy?

2004.5.19 22:35:12

najsmutniejsze w tym wszystkim,że to była bliska osoba będzie moim wierzycielem! z wiadomości które wyczytałam to ze skarga paulinską jest tak jak z pogoda, raz jest skuteczna a innym razem można się ustrzec przed wierzycielem, przypuszczam że to działa tak jak i cała ta sprawiedliwośc.Nikogo nie nteresuje że np. dorabiałaś się przez x let teraz masz na to aby spłacić kilka miesięcy.myslę że są jakieś sposoby bo ludzie nie z takimi długami dają sobie radę.sprzedać fikcyjnie i to komus nie z rodziny to kolejna zapora bo jak ufać obcym skoro bliscy zawodzą?wyczytałam np że komornik obojętnie gdzie cię dopadnie może zarekwirować rzeczy do wartości 20000zł.innym razem że można go obłaskawić dobrowolnie wpłacając jakas kwotę i że w innym terminie może będzie więcej.mam już wodę z mózgu i nic nie mogę zdziałać. z tego co sie dowiedziałam to komornik nie decyduje sam z czego będzie ściągałnależności, że wierzyciel musi mu wskazac rzeczy do zarekwirowania mało tego za każdą taką czynnośc musi uiścić opłate.z drugiej strony funkcjonuje coś takiego jak przedawnienia, nie wiem czy dotyczą wszystkich długów.jaka szkoda że nie studiowałam prawa była bym wam bardziej pomocna gdyż przechodząc to na własnej skórze bardziej się rozumie problemy innych.pozdrawiam

2004.5.20 10:32:37

Wiecie co!!!!
Przeżywam szok czytając co tu piszecie!! Rozumiem że sa różne sytuacje życiowe itd. ale czy ktoś Was zmuszał żeby się zadłużać?? Przecież Wasz dług to czyjeś pieniądze!!! Jeszcze to z siebie robicie ofiary!!! Szok!!!
m.

2004.5.20 14:54:9

tylko i wyłacznie do WINDYKATORA!Z PRZYJEMNOŚCIĄ PODAM SWOJEGO E-MAILA I BĘDZIEMY MOGLI WYMIENIĆ POGLĄDY NA TEMAT TEGO CZYJE DOKŁADNIE SĄ PIENIĄDZE I KTO JEST OFIARĄ I TAK POZDRAWIAM

2004.5.20 21:47:19

Wszyscy dużo tu piszą ale Warszawiaknic z tego nie wyniósł. Można się obronić przed skargą pauliańską ale nie będę tu podawać sposobu bo mnie "zje" jakiś windykator. Jest też firma, która obstaje za dłużnikiem a nie za wierzycielem ale też nie podam nazwy bo zostanę zaatakowana, że robię reklamę. Napisz Warszawiaku do mnie na priv - emi60@op.pl - to Ci podam wyjście z tej sytuacji.

2004.5.21 9:49:41

jeśli można to skorzystam również z porady, bo dzisiaj odebrałam postanowienie sądu i mam do zapłaty bagatela 28 tysiecy przy dochodach 300 zł. proszę o pomoc pozdrawiam bankrut

2004.5.21 11:49:51

szok to ja przeżyłam dzisiaj może się zamienimy,Twoja wypowiedź jest tak samo sprawiedliwa jak całe prawo.

2004.5.21 11:52:38

Napisz na priva Dłużniku i to szybko, bo na postanowienie z sądu przysługuje 14 dni na zarzuty, jak nie wniesiesz ich w tym terminie to komornik gwarantowany. Pozdrawiam.

2004.5.21 12:39:18

EMI wysłałam Ci wiadomość na podany adres dziękuje

2004.5.21 17:52:44

jest sposób .

2004.6.13 13:9:28

jest sposób abyś zachował mieszkanie i jednocześnie zablokował mieszkanie przed sprzedażą . Sprzedaj osobie znajomej , 1/2 mieszkania . W ten sposób 1/2 mieszkania dalej należy do Ciebie , a komornik nie będzie mógł go sprzedać . Terrtycznie jest możliwa sprzedaż Twojego udziału , ale kto będzie się pakował w kupno 1/2 Twojego udziału w mieszkaniu , gdy komornik zdecyduje sie wylicytować Twój udział .

2004.6.13 13:13:42

Witam.
Jaki jest sposób na obrone jeśli ktoś jest zadłuzony praktycznej ze swojej winy i Ogromnej głupoty i łatwowiernosci.
Prosze o szybka odpowiedz..
Pozdrawiam

2004.9.12 23:38:3

Moj e-mail to pruszczgd@wp.pl

2004.9.12 23:39:33

Jestem po oddalonej apelacji w Sądzie Okręgowym w sprawie cywilnej o zaplatę.Nie przysługuje mi kasacja.Co mogę zrobić. Czy sprzedać drobne ruchomości.?Co ze skargą paulińska?

2005.10.28 18:11:25

proszę o pomoc
dłużnik przez najbliższą rodziną kwota bagatela jedyne 200 tyś zł
zarabiam przez całe swoje życie 1100 zł a teraz to został sznur a moje dzieci
nie wiem co dalej
jdominika@vp.pl

2008.9.24 12:45:41

Szok jasne ze szok-ja w dobrej sprawie zakupiłem pojazd ciężarowy dla mojej firmy w sprawdzony kontrakt-po 7 miesiącach firma dostała strzała i zbankrutowała-ja nie dostałem za usługi pieniędzy-pisałem do banku o sytuacji-robiłem wszystko co w mojej mocy,sąd-ugody itp.Teraz mam komornika,ściąga dług którego nigdy nie ściągnie do końca-nie ma z czego już ściągać-bo ja nie pracuje,a z żoną mamy rozdzielność majątkową.Tak to nie moje pieniądze-bo bank mi je pożyczył.Takich sytuacji jak moja jest wiele,nawet nie zdajesz sobie sprawy ile.Dlaczego nasza Ojczyzna z tym czegoś nie zrobi?Dlaczego nie ma pomocy w takich sprawach?Dlaczego jak człowiek chce wedle swych sił iść na ugodę to i tak mu na to nie pozwolą,a póżniej i tak tych pieniędzy nie dostaną.Polska jest super.Pozdrawiam.Przemek.

2008.11.12 1:14:35

WITAM Mam z meżem dług u komornika 30tys. w tej chwili komornik przejoł na telewizor i lodówke chcemy z meżem napisać oswiadczenie do komornika że zobowiazujeny się spłacac ten dług czy to pomoże niewiem może ktos z was mi doradzi jeszcze na dodatek dostajemy niemiłe tel od wierzycieli gdzie w rozmowie z nami nas straszom nap. była sytuacja że potrafili mi powiedziec że moje dzieci mogą zostać bez ojca i matki.Boje sie tego wszystkiego proszę

2008.12.4 19:31:57

witaj,przeczytałem Twoją wypowiedz odnośnie firmy Aliter,mam podobną sytuację do Twojej
podaj więcej informacji.Proszę!!!

2009.2.6 15:17:39

cześć bardzo proszę o jakieś namiary firmy Aliter mam bardzo trudną sytuację z góry dziękuję

2009.2.8 20:19:6

cześć bardzo cię proszę o pomoc daj namiary na firmę Aliter dzięki!

2009.2.8 20:25:36

Mam pytanie pracowalem i wziolem troche kredytow jestem na pierwszej grupie inwalidzkiej mam uposledzenie umyslowe od dziecinstwa komornik prowadzi moja sprawe w zwiazku z dlugami mam 504 zl renty socjalnej i lecze sie psychiatrycznie niech mi ktos odpisze co mam zrobic mam troche sprzetu w domu podstawowe AGD do uzytku prywatnego moge to jakos przepisac na kogos?POMOZCIE I ODPISZCIE.

2009.9.12 13:48:27

No bo ofiary są z dwóch stron. Powinny być szkoły jak obronić sie przed sadami i windykatorami. A nieuczciwych pożyczkodawców powiesić za...

2009.11.17 22:48:43

Ja tak właśnie wpadłem. Byłem dyrektorem w dużej drukarni, dobrze zarabiałem i miałem młoda żonę :) Jak straciłem pracę i zacząłem spóźniać się z ratami to banki wypowiedziały mi umowy. Wszystkie. Miałem już tytuły wykonawcze, komornik chciał zlicytować mi dom, żona mnie olała. I wydawało się, że to sytuacja bez wyjścia ale spotkałem znajomego prawnika i polecił mi kancelarię znajomych która zajmuje się takimi sprawami. Okazało się, że licytację można było przesunąć o dwa miesiące przeszło, a nawet z bankami renegocjować umowy i odwołać komornika. Znalazłem pracę w międzyczasie i teraz spłacam :( ale został mi dom i samochód, tylko żona już nie wróciła.

2009.12.3 22:27:8

mrsales podaj proszę co to za jkancelaria? Ja też mam powazny problem, ale nie z mojej winy, i na dodatek strasznie zagmartwany. Dobry prawnik by mi sie przydał.

2009.12.4 2:19:49

Jesteśmy emerytami i nasze dochody to emerytury wpadliśmy w pułapkę kredytową może ktoś nam pomoże jak z tego wybrnąć mamy sznur na gardle,pomocy

2010.1.17 20:3:48

prosze wnioskować o rozłożenie na raty odszkodowania ..

2010.2.9 12:16:15

Witam, jestem w podobnej sytuacji jak warszawiak. Pytanie do Emi. Czy mogę napisać do Cibie na email i zasięgnąć porady?

2010.3.20 17:37:14

Mnie też wszystko załatwili w porządku.

2010.4.27 20:1:2

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemow finansowych.Zadluzenia w wielu bankach.Odmowiono nam kredytu hipotecznego w Getinbanku,ktorym chcielismy z mezem splacic wszystkie zobowiazania.Moje wynagrodzenia miesiecznie:emerytura 1330zl.netto oraz praca miesiecznie 1060zl.netto.Zadluzenia ogolem wynosza okolo 160.ooo,-zl.Meza emerytura wynosi okolo 42oo,-zl.netto.Jestem po wstepnej rozmowie telefonicznej i nie wiem czy wyszczegolnic w tym mailu wszystkie szczegolowe zadluzenia?Pozdrawiam.Elzbieta Gadowska.

2010.5.4 10:52:38

witam jestem zainteresowany kredytem konsolidacyjnym PILNIEpotrzebuje 80 tys zl. na splate zadluzen ,bylem juz wszedzie i kazdy odmawia brak zdolnosci
kredytowej mam gospodarstwo rolne do tej pory splacalem regularnie lecz
teraz zaczely sie klopoty i nie stac mnie na tak wielkie raty wiec szukam
konsolidacji aby pomniejszyc raty mam kredyty w AIG,
GETINBANK,CITYHANDLOWY,DBKREDYT SYGMA teraz sa opuznienia 800 dni prosze o pomoc bo nie wiem co dalej robic

2010.5.9 20:46:53

Jak nie masz zupełnie zdolności to zgłoś się do prawnika w Twoim mieście albo jakiejś wyspecjalizowanej kancelarii jak ta KMPA z Krakowa, i spróbuj zawrzeć ugodę z bankami. Może Ci się uda i będziesz spłacał mniejsze raty. Wystrzegałbym się natomiast pożyczek bez BIK ale za wstępną opłatą. Zazwyczaj są to duże wpłaty sięgające 10.000 - 30.000 zł i na pewno kredytu ani pożyczki nie dostaniesz jak zapłacisz.

2010.5.10 1:53:55

Ja osobiście radziłabym uważać na krakowską firmę KMPA. Ze względu na swój zawód nasłuchałam się dużo od jej byłych lub niedoszłych klientów... Niekompetentni, strasznie ciężko się tam dodzwonić, żeby czegokolwiek dowiedzieć, proces weryfikacyjny długo tam trwa- więc już choćby z tego względu jest to dość trudna współpraca... Warto to dwa razy przemyśleć- szkoda dodatkowych nerwów.

2010.5.18 15:26:1

Firma KMPA nie jest wg mnie zbyt wiarygodnym "opiekunek" dłużnika. Wszystko tam jakoś tak dziwnie funkcjonuje- telefony odbierają bardzo rzadko, wszystko jakoś tam długo trwa i w porównaniu do pieniędzy jakie biorą za swoje usługi efektywność ich pracy jest raczej mierna... Warto rozejrzeć się za czymś innym, na rynku sporo jest teraz takich firm, a wiele z nich działa na naprawdę wysokim poziomie.

2010.5.18 15:35:21

Co za chamska antyreklama:) PR poniżej jakości jakiejkolwiek:) Weźcie chociaż i zapłaćcie specjalistom. Przecież jak pomagasz klientom "niedoszłym" to skąd masz wiedzieć jak często telefony odbierają:) Sorry że się wtrącam ale są firmy które robią naprawdę dobry PR - ten black też:) a oszczędność jest na prawdę iluzoryczna. Daj zarobić fachowcom to nie będzie takich nieścisłości. Przecież w te posty nikt nie uwierzy:) Podaj namiar to się skontaktujemy i zrobimy wam na prawdę profesjonalną reklamę:)

2010.5.18 21:54:4

Lecz sie Baranie!;)

2010.5.19 19:58:45

A ja spotkałem się z beznadziejną firmą z Wrocławia. Oszuści jakich mało. Nie mają wiedzy, doświadczenia i na dodatek nie robią w ogóle nic w sprawie swoich klientów. Wiem bo u nich pracowałem - krótko. Jak szukacie pomocy to nie korzystajcie z oszustów po zawodówce.

2010.5.25 12:44:16

Mi ta firma kmpa pomogła załatwić większość moich problemów. W kontaktach z bankami reprezentował mnie mój konsultant - nie wiem czy jest prawnikiem, z ZUS-em i Skarbówką miałem osobne pełnomocnictwa na kancelarię i radcę prawnego. Przyjeżdżałem osobiście i rozmawiałem w trakcie postępowań (a trwały ponad 3 miesiące) z dwoma radcami i jednym aplikantem, nigdy natomiast nie spotkałem pana o wymienionym imieniu, co nie znaczy że tam nie pracuje, po prostu nie miałem przyjemności z nim rozmawiać. Przed ZUS i Urzędami Skarbowymi musi być pełnomocnik, który jest radcą, adwokatem, bądź doradcą podatkowym - inaczej nie przejdzie. Moje ZUS-y i podatki przeszły, choć długo to trwało, więc osoba która mnie reprezentowała musiała być członkiem korporacji prawnej. Dwa lata wcześniej inny prawnik z kancelarii obalał nakaz zapłaty - on też musiał mieć uprawnienia. Ale wszystko przecież może się zdarzyć, nie znam aż tak dobrze tej kancelarii .... tylko jak widzę na 5-tym już forum ten sam niezmieniony post, napisany pod innym nikiem i dodany w tym samym dniu to wygląda nie na niezadowolonego klienta, ale na prostacką antyreklamę konkurencji.

2010.5.25 23:8:50

witam czy ktos ma namiary do jakies firmy ktora chroni dluznika?blagam o pomoc i porade.z gory dziekuje

2010.6.1 12:51:28

dzięki tej firmie mam teraz więcej problemów niż przed podpisaniem z nimi umowy jedyną radą jaką uzyskałem to cyt."najlepiej niech pan wyjedzie za granicę bo inni też tak robią" tym powinien zająć się prokurator !!!!!!

2010.6.2 11:38:40

Czy istnieje kancelaria,która REALNIE pomagała by dłużnikom?
Jeśli do KMPA z Krakowa sa wątpliwości to może znacie jakąś inną,o której były by dobre i rzetelne opinie?

2010.6.7 18:26:30

Z tego co widziałem w necie, przy okazji wpisów o KMPA, dużo osób wypowiadało się o skuteczności i w całkiem szybkim działaniu centrum ochrony dłużnika.

2010.6.8 13:58:22

COD- korzystałem. Miałem kiepska sytuację i nóż na gardle, dosłownie. Pomogli szybko, solidnie, aczkolwiek nie za darmo...

2010.6.15 17:22:14

Taak. COD to wspaniała firma:) Wystarczy poszukać na formach co sądzą o nich ich nieszczęśliwi klienci. A swoją drogą to tak głupiej reklamy dawno nie widziałam. Kto przy zdrowych zmysłach pisze że konkurencyjna firma jest beznadziejna, za chwilę zadaje pytanie która jest dobra, a potem odpowiada że COD:) To za dużo nawet jak dla pracowników. Szybkość działań COD rzeczywiście jest wielka - jak pieniądze od klienta spłyną to już sprawa jest zamknięta.

2010.6.15 19:24:11

Każdy może mieć pecha, sprawa może utknąć lub zwyczajnie być trudna. To, że jednej czy drugiej osobie się nie udało w COD czegoś załatwić z szybkością błyskawicy, nie znaczy że tak działają. Firma jak każda inna, mnie pomogła akurat ona i jestem zadowolon, komuś innemu kto inny i też jest zadowolony. Przecież to najnormalniejsza rzecz na świecie. Każfdy moze tu wejsc i napisac kto mu pomogl a kto nie. Jakas teorie spiskowa snujesz, Miki?

2010.6.25 19:6:23

spierdalaj baranie jeden.

2010.7.10 1:32:54

obciąż hipotekę np. pożyczką od matki, lub ustanów służebność, lub umowę najmu na 30 lat, z tzw datą pewną, i po kłopocie, mieszkanie nie do sprzedania przez żadnego komornika

2010.7.17 20:2:36

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika