Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Opłata abonamentowa za rtv - zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,

  Szanowni Państwo piszę w imieniu mojego taty który kilka dni temu dostał zawiadomienie z US o zajęciu prawa majątkowego stanowiącego wynagrodzenie u dłużnika zajętej wierzytelności będącego pracodawcą za nieopłacanie abonamentu rtv.

  Po przeczytaniu pouczenia wiem, że jest możliwość zgłoszenia zarzutów w sprawie prowadzenia postępowania egzekucyjnego np. dotyczące umorzenia, odroczenie terminu, rozłożenie na raty. Nie ukrywam, że najbardziej nas interesuje umorzenie tego zobowiązania i nie płacenie tym oszustom !!!

  Chciałbym oczywiście skorzystać z powyższej opcji, liczę na pomoc i nie ukrywam, że zależy mi też trochę na czasie (mam maks. czas do środy, wtedy mija 7 dniowy czas na złożenie zarzutów)

  Wyczytałem, że jeśli nie podpisywałem umowy na dostarczenie sygnału telewizyjnego. Jeśli nikt takiego podpisu nie złożył bo nie mógł, bo takiej umowy nie było, więc NIKT nikogo nie może zmusić aby płacić abonament bez podpisania umowy !!!. Z TVP nic niczego nie podpisywaliśmy jak wszyscy którzy posiadają odbiorniki RTV. A więc skoro nie ma umowy nie ma opłat, proste.

  Czy jest możliwość skorzystania z powyższego argumentu i jakie są generalnie szanse na wygranie tej sprawy i nie płacenia nic tym darmozjadom ?

  Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne inne pomysły i przepraszam na niektóre nie do końca kulturalne pytania ale trochę mnie ponosi jak zajmuje się tą sprawą.

  Jeśli jest możliwość przygotowania także pisma które mógłbym wysłać do Poczty Polskiej to oczywiście byłbym zainteresowany współpracą.

  Pozdr.
  Piotr

  Odpowiedz Cytuj
 • Daj znać jak poriadziłeś sobie z tematem. Właśnie dotarło do mnie "Zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego stanowiącego świadczenie z zaopatrzenia emerytalnego oraz z ubezpieczenia społecznego u dłużnika zajętej wierzytelności będącego organem rentowym" Nie wiem czy należy traktowac to pismo poważnie. Jeżeli tak szukam jakichś sprawdzonych wzorów pism.
 • Reklama

 • Mam identyczną sytuację u rodziców, proszę o podpowiedź w tej sprawie,jak się zakończyła ta sprawa? czy są szanse na umorzenie itp.?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane