Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pełnomocnictwo notarialne

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  podpinam się pod wątek żeby nie tworzyć nowych
  Wyjeżdżając z Polski mój przyjaciel udzielił mi notarialnego pełnomocnictwa - tłumaczyliśmy Pani notariusz że ma to być pełnomocnictwo do urzędów, banków itp, w razie gdybym potrzebowała uzyskać jakiekolwiek informacje.... Uzyskaliśmy taki wpis:

  "do reprezentowania mnie we wszystkich sprawach, przed wszystkimi organami władzy i administracji państwowej i samorządowej, innymi instytucjami, osobami prawnymi i fizycznymi, a w szczególności przed Urzędem Miejskim w _____, Starostwem Powiatowym w _____, organami podatkowymi, w tym do składania, podpisywania i zmiany deklaracji podatkowych, przed _____, przed PZU oraz do odbioru wszelkich należności przysługujących mi z jakiegokolwiek tytułu oraz wszelkiej korespondencji i przesyłek."

  1. przedstawione w PLAY pełnomocnictwo zostało odrzucone, bo nie ma w nim słowa PLAY - a więc co oznacza wpis ..... przed wszystkimi organami władzy i administracji państwowej i samorządowej, innymi instytucjami, osobami prawnymi i fizycznymi ...... czy muszę mieć wymienione wszystkie firmy w Polsce ?? :0
  2. Jak to pełnomocnictwo ma się do informacji w bankach - nie ma w nim słowa bank a tylko ogólnie instytucje i osoby prawne i fizyczne, gdzie w sumie z definicji banki, czy firmy telekomunikacyjne się mieszczą....
  3. podsumowując czy jakakolwiek instytucja, osoba prawna czy fizyczna może mi po pokazaniu pełnomocnictwa powiedzieć/napisać że go nie uznaje????

  Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz Cytuj
 • Wynika z tego, że w Play trafiła Pani na palantów.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Złożenie wypowiedzenia przez współwłaścicicela

  Jestem współwłaścicielem kamienicy w 1/36, ale mam notarialne upoważnienie od współwłaściciela 2/3 kamienicy w związku z tym posiadam więcej niż połowę udziałów i chcę wiedzieć czy wypowiedzenie dane przeze mnie będzie ważne. Upoważnienie to miałem od 10 lat, ale nie notarialne, dopiero od lipca mam pełnomocnictwo notarialne.

 • Opłata od poświadczenia podpisu

  Czy notariusz ma prawo żądać wyższej opłaty za poświadczenie notarialne pełnomocnictwa z wpisaną kwotą niż za pełnomocnictwo bez wpisanej kwoty? Jeśli tak, to jakie są to opłaty?

 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa notarialnego

  Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego, gdzie firma ustanawia pełnomocnika do zarządzania i sprzedaży nieruchomości. Czy każde pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego jest zwolnione z opłaty skarbowej, czy dotyczy to tylko pełnomocnictwa upoważniającego do odbioru dokumentów?

 • Koszt pełnomocnictwa notarialnego

  Jakie dokumenty potrzebne są do spisania upoważnienia notarialnego i jaki jest jego koszt?

 • Stawka za notarialne pełnomocnictwo

  Chcę dokonać podziału nieruchomości, której współwłaścicielem jest mój mąż. Jest tym momencie nieobecny. Potrzebuję upoważnienia w postaci aktu notarialnego, który wymagany jest przy czynnościach związanych z nieruchomością. Jaka może być taksa notarialna za sporządzenie takiego aktu notarialnego?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane