Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Polskie recepty za granicą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mam duże kłopoty ze zdrowiem i usłyszałam niedawno o bardzo dobrym leku na moje dolegliwości ale można go dostać jedynie za granicą. Czy w takim przypadku potrzebuje jakiejś specjalnej recepty? Co powinnam powiedzieć lekarzowi?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Czas przechowywania recept w aptece

    Jaki jest czas archiwizacji recept lekarskich w aptece: na które przysługiwała refundacja z NFZ oraz tych nierefundowanych na podstawie których nastąpiło wydanie leków?

  • Wydanie dowodu osobistego a pełnomocnictwo

    Znajomi przebywają za granicą. Mają obywatelstwa polskie. Zgodnie z prawem powinni wymienić dowody osobiste. Czy mogą udzielić pełnomocnictwo, aby ktoś za nich złożył dokumenty o wydanie dowodów? Czy muszą to zrobić osobiście? Jak z odbiorem? Czy muszą stawić się po odbiór osobiście?

  • Zrzeczenie się obywatelstwa

    Moje dzieci są urodzone za granicą. Syn, który ma 27 lat, chce się pozbyć obywatelstwa polskiego. On nie miał nigdy polskich dokumentów ani stałego adresu zamieszkania w Polsce. W jaki sposób ma to zrobić?

  • Irlandzkie prawo jazdy w Polsce

    Posiadam tzw. provisional driving licence wydane w Irlandii (do czasu zdania egzaminu z jazdy nie mogę poruszać się po autostradach) czy jest możliwość wymienienia go u nas na prawo jazdy polskie?

  • Handel czasopismami za granicą

    Czy przy prowadzeniu sprzedaży czasopism polskojęzycznych za granicami kraju muszę starać się o jakieś specjalne pozwolenia?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane