Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Portal informacyjny a rejstracja czasopisma

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  oto sytuacja w jakiej się znalazłem:
  Jestem redaktorem naczelnym jednego z mało nakładowych miesięczników. Aktualnie jestem na wypowiedzeniu, które złożyłem na początku marca. Mój wydawca wydaje miesięcznik skierowany do branży motoryzacyjnej, którego właśnie byłem naczelnym.
  Będąc już na wypowiedzeniu postanowiłem założyć swój portal informacyjny skierowany do tej samej branży - motoryzacyjnej. Zarejestrowałem domenę, powiedzmy: fastcars.com.pl, portal nazwałem nieco inaczej (widocznym miejscu na górze portalu widnieje logo i nazwa) - F-A-S-T C-A-R.S. Zestawienie nietypowe, brak w jakimkolwiek słowniku, utworzony przeze mnie zlepek liter, tworzący wprawdzie jakiś ciąg logiczne ale jednak mój twór.
  3 tygodnie po tym jak zarejestrowałem domenę i stworzyłem portal udałem się do sądu aby zarejestrować dziennik pt. "F-A-S-T C-A-R.S".
  Wczoraj mocno się zdziwiłem. Okazuje się, że mój pracodawca (jeszcze przez miesiąc, chociaż już w połowie kwietnia kazał mi się wynosić z wydawnictwa), zarejestrował identyczny tytuł dziennika tydzień przede mną (!).
  Prac związanych z portalem dokonywałem tylko w domu, wiedziała garstka osób z branży, pewnie jakiś przeciek dotarł do pracodawcy.
  Czy mogę uznać, że zostałem okradziony? Sam wymyśliłem taki tytuł, jest on dosyć oryginalny i niepowtarzalny. Pracodawca może teraz bardzo utrudniać mi pracę nad portalem, żądać zmiany nazwy, itp. Co mogę zrobić? Czy tak w Polsce ma wyglądać wolny rynek i uczciwa konkurencja? Czy Państwo woli nierobów w urzędzie pracy czy ludzi zaradnych? Co mam począć?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane