Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem stawki-umowa o dzieło

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie.
  Po raz pierwszy spotkałam się z problemem w sprawie wywiązania z warunków umowy i nie bardzo wiem, czy mogę wnieść jakiekolwiek roszczenia. Będę wiec bardzo wdzięczna za poradę.
  Mam zawarta umowę na czas nieokreślony z firma, w której pracuje na etat. Dorabiam dodatkowo na umowę o dzieło z druga firma, której tyczy się mój problem. Chodzi o sieć klubów fitness. W lutym 2017 zawarłam umowę z placowka sieci tych klubów na konkretna stawkę. Wszystko szło ok, dopóki nie zmieniłam placówki, dla której pracuje. Z początkiem października podpisałam umowę z inna placówka tej samej sieci umawiając się uprzednio na tą samą stawkę, którą miałam. Ustalam wszystko z managerem, na messangerze. Mam zachowaną rozmowę. Niestety na pisemnej na umowie nie zauważyłam, ze wpisano mi niższa stawkę. Co miesiąc podpisuje rachunki za wykonana prace, na których jest wpisana stawka. Błąd zauważyłam dopiero przy podpisaniu rachunku za grudzień. W tym miesiącu również zmienił się manager. Od razu to zgłosiłam, a nowy manager powiedział ze wyjaśni to z księgowościa, da mi do podpisania aneks i wypłaci wyrównanie. Niestety księgowość nie wyraziła na to zgody i dostałam wypłatę na niższa stawkę. Za styczeń również dostałam do podpisania rachunek na niższa stawkę, tyle ze tym razem go nie podpisalam i nie podpisze do momentu wyjaśnienia sprawy.
  Według mnie nastąpił tutaj błąd z dwóch stron- pracodawcy, ponieważ nie wywiązał się ze wstępnych ustaleń i mój ponieważ zbyt późno zauważyłam nieprawidłowość. Dlatego tez moje roszczenia tyczą się tylko wyrownania od momentu spostrzeżenia błędu (czyli za grudzień i styczeń). W związku z oporem ze strony księgowości, zaczęłam nabierać wątpliwości, czy wyrównanie faktycznie mi się należy. Czy pomimo zauważenia i zgłoszenia bledu, przez to ze podpisałam niewłaściwy dokument, nie mam szans na dostanie wyrównania? Czy jednak poprzednia umowa i ustalenia ustne stanowią jakaś podstawę prawna?
  Będę bardzo wdzięczna za pomoc!!
  Pozdrawiam
  Ula

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.