Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Przedawnienie wyroku

Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic??

(karolllll)

2004.9.22 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Przedawnienie wyroku (68)

To reguluje k.k.
Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli od uprawomocnienia się wyroku skazującego upłynęło lat:
1) 30 - w razie skazania na karę pozbawienia wolności przekraczającą 5 lat albo karę surowszą,
2) 15 - w razie skazania na karę pozbawienia wolności nie przekraczającą 5 lat,
3) 10 - w razie skazania na inną karę.
co do "zawieszenia" to w przypadku, gdzy dostałeś "bezwzględną" tzn. sąd nie zawiesił wykonania kary to można złożyć wniosek o wstrzymane wykonania orzeczonej kary
to z kolei reguluje K.k.w
Art. 151. par 1. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do 6 miesięcy, jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248.
par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie.
par 3. Odroczenie może być udzielone kilkakrotnie, jednakże łączny okres odroczenia nie może przekroczyć roku, chyba że chodzi o kobietę ciężarną lub w okresie 3 lat po urodzeniu dziecka i sprawowania nad nim opieki.
Art. 152. Jeżeli odroczenie wykonania kary nie przekraczającej 2 lat pozbawienia wolności trwało przez okres co najmniej jednego roku - sąd może warunkowo zawiesić wykonanie tej kary na zasadach określonych w art. 69-75 Kodeksu karnego

2004.9.23 11:54:35

nic dodać, nic ująć :-) Oby więcej takich odpowiedzi niewprowadzających w błąd :-)
Pozdrawiam

2004.9.23 14:13:41

czyli 15 latek musi uplynac na przedawnienie pol rocznego wyroku pozbawienia wolnosci :( czy tak ???

2005.2.1 20:4:50

w 1991r mezowi zatrzymano na rok prawo jazdy.Po jakim czasie kara ta ulega przedawnieniu?

2006.11.13 22:17:58

Witam
W 2001r. Skazany zostalem na 6miesiecy za alimenty,do tej pory nie zglosilem sie do zakladu karnego,Czy moj wyrok bedzie przedawniony z powodu nie odnalezienia sprawcy?

2008.8.9 12:53:35

Miałem wyrok w zawieszeniu za wypowiedziane dwa słowa, które uznano za groźbę karalną. Wyrok już się skończył. W związku z tym mam pytanie. Czy istnieje możliwość usunięcia tego wykroczenia z dokumentów? Chodzi mi o to żeby mieć czystą kartotekę i dostać zaświadczenie o niekaralności. Proszę o odpowiedź bo słyszałem że kartoteka czyści się po pięciu latach. Czy można to przyspieszyć?

2008.8.29 9:58:59

W 1997 r wzięłam na raty telefon komórkowy dla brata. On nie wywiązał się ze spłaty. W 2003r sprawą zajął się komornik rewiru i zwrócił tytuł wykonawczy dla sądu rejonowego Warszawy. Parę dni temu otrzymałam pismo od komornika z Warszawy o zajęcie wierzytelności na kwotę 8000zł. Czy sprawa się już nie przedawniła?

2008.9.16 10:27:58

16 lat temu zapadł wyrok o eksmisji. Nie został wykonany, bo nie było lokalu zastępczego.Czy jest jeszcze ważny wyrok i czy można usunąć lokatora?

2008.9.22 12:41:46

elo dosatelm 3 .10. 2008 wyrok 2lata i 2 miesiasce ile bym musial sie ukrwyac by doszlo do przedawneinia??

2008.10.6 11:33:46

dostalem w 2006.08.14 wezwanie do zakładu karnego na 10 miesiecy po ilu latach jest przedawnienie

2008.12.31 18:22:51

Z tytułu wynagrodzenia za pracę (umowa o pracę na czas nieokreślony) sąd zasądził na moją korzyść kwotę wynikajacą z zaległego wynagrodzenia i odszkododowania za skrócenie okresu wypowiedzenia. Wyrokowi został nadany tytuł natychmiastowej wykonalności. Komornik nie podjął się egzekucji, gdyż stwierdził że ma juz z tą spółką do czynienia i spółka nie mam majątku. Czy wyrok sądu się przedawni? Jeśli tak to po jakim czasie?

2009.1.20 9:52:48

Witam!
W 2004 dostałem wyrok z sądu grodzkiego tj. 20 h do odpracowania za drobną kradzież. Po jakim czasie podlega to przedawnieniu? I czy mogę starać się o zaświadczenie o niekaralności??
Pozdrawiam!

2009.2.10 15:11:34

Ojciec prowadził działalość w 1997 roku odbyła sie sprawa w związku z niezapłaconymi fakturami wczoraj przyszło pismo od komornika czy to nie jest po fakckie kiedy takie sprawy dot.zaległych płatnosci sie przedawniaja

2009.2.17 13:5:18

Witam Mam pytanko jesli ktos zostal skazany wy=okiem prawomocnym na rok i sześć miesiecy pozbawienia wolnosci zy artykuly 154(pobicie) to po jakim czasie sprawa jest przedawniona i jak liczyc od kturego dnia ... od wydania wyroku przez sad ?? bo odwolywalem sie do sadu najwyszego i zawieslil mi wyrok na pol roku ale potem wyjechalem za granice i nie dalem rady sie znowu odroczyc i zaczeli mnie scigac prosze o odpowiec

2009.3.29 18:30:35

2lata ukrywam sie po przerwie nie zglosilem sie muj wyrok 18 miesiecy czy muj wyrok sie przedawnia

2009.3.31 16:26:8

Witam mam problem zostalem zkazany na dwa lata dziesiec miesiecy wiezienia za pobicie,odsiedzialem 1rok i 10 miesiecy i na wokandzie w2006roku zostalem warunkowo zwolniony 3 miesiace puzniej kurator mi odwiesil ale nieslusznie bo ja stawialem sie u niego przestrzegalem warunkow warunkowego zwolnienia i wyjechalem do GB do roboty niedawno siostra mi muwila ze policja mnie szuka czrzey ten okres niejest wystarczajacy na przedawnienie z gury dziekuje za pomoc Andrzej.

2009.4.22 9:9:53

czesc mam na imie przemek i mam dosc skomplikowana sprawe i chcialbym sie poradzic a wiec zaczne od poczatku mialem 5 wyrokow bardzo starych w zawieszeniu nigdy nie widzialem mojego kuratora na oczy uplynely 3 lata wiec nie zastanawiajac sie wyjechalem do angli gdyz urodzila mi sie 2 dzieci. W tym czasie kurator sobie o mnie przypomnial i po probie nieudanego skontaktowania sie ze mna wniosl sprawe do sadu o odwieszenie mi wyroku wyrok mi odwieszono ja zlozylem apelacje ktora uwzgledniono i cofnieto sprawe do ponownego rozpatrzenia oczywiscie moja glowna linia obrony bylo to ze jestem ojcem 2 dzieci niestety po moim powrocie z angli moja byla narzeczona sie strasznie zmienila i rozeszlismy sie czego skutkiem wniosla mi sprawe o alimenty poszedlem na rozprawe apelacyjna powiedzialem ze juz nie mieszkam z byla konkubina i dziecmi i niestety mi odwieszono ten wyrok malo tego automatycznie ucieklem do angli gdyz mam dopiero 25 lat i niechce spedzic 8 lat w tym mome cie w wiezieniu a moja byla powiedziala na sprawie o alimenty ze ja sie wogole dziecmi nie interesuje na co sad jej powiedzial zeby przyszla za pol roku to mi prawa rodzicielskie zabiora a ja niemam jak walczyc o dzieci bo niemoge obecnie wjechac do polski probuje do niej dzwonic ale odrzuca podeslalem ostatnio brata to mu drzwiamI trzasla przed nosem w jaki sposob moge z nia walczyc prosze was pomozcie mi bo ja niewiem co mam robic
PRZEMEK

2009.5.18 16:20:17

szczerze mowiac nie ma przedawnienia wyroku jesli chodzi o alimenty. bede szczery alimenty to jest wyrok dozywotni ale z przerwami

2009.5.20 15:19:31

sczerze powiem ci tak ze jak wrocisz do polski to mozesz byc pewny ze albo zlapia cie na granicy badz na lotnisku. Jesli pojdziesz do wiezienia to nie masz szans na to by nie placic alimentow a tym bardziej ze nie stracisz praw do dzieci, sad jak najbardziej da wiare matce dzieciom i zabiora ci prawa, tym bardziej ze masz az tak duzy wyrok.

2009.5.20 15:26:5

mimo ze to taki maly wyrok to i tak przedawnienie jest po 10 latach

2009.5.20 15:28:52

przedawnienie wyroku jest po 10 latach.liczysz od uprawomocnienia sie wyroku

2009.5.20 15:31:20

czyli 1 slowem mam lipe po calosci

2009.5.24 23:35:41

WITAM UKRYWAM SIE OD 3 LAT...mam problem wyrok niejest prawomocny ale wiem, ze zrodla ze przy kazdej kontroli jestem do zatrzymania, mialem nawet naloty na miejsca zamieszkania... jak moge uprawomocnic wyrok przspieszyc? czy moge moze sie ubiegac o przedawnienie czy cos takiego? czy moj wyrok tez minie po 10 latach?PROSZE O POMOC

2009.6.2 19:33:27

odwiesili mi wyrok w zawieszeni bylo to 2na3 z art310 z1 chcialbym sie dowiedziec po jakim czasie jest przedawnienie albo co moge z tym zrobic probowalem odroczeni ale dostalem tylko na 10 miesiecy to bylo 5 lat temu przeciez bylo by bez senu zeby stawiac sie po tylu latach moze jest jeszcze jakies rozsondne wyjscie z tej sytlacj

2009.6.11 8:28:26

witam!streszcze moja sytuacje:rok 2002-nie zapłacone rachunki w tel. komorkowej,rok 2004-pisemko od windykatora o wykupieniu mojego dlugu,rok 2009-czerwiec-postanowienie komornika sadowego o umorzeniu postepowania wobec bezskutecznosci egzekucji plus dolaczone do tego trzy pisemka z lutego tego roku-wezwania do zaplaty,zawiadomieniu o wszczeciu egzekucji oraz postanowienie o kosztach radcy prawnego.Moje pytanie:czy od momentu wykupienia dlugu nie minal juz czas przedawnienia?I jesli tak to co moge z tym zrobic?Komornik zwrocil tytul wykonawczy wierzycielowi.Z gory dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

2009.7.4 16:16:12

w sumie pójdźmy wszyscy do więzienia za drobne niedopatrzenie nie zapłacone alimenty na czas jazde na rowerze po grilu u znajomych w sumie niech państwo nas żywi i zobaczymy jak daleko zajadą tuski robaczki

2009.7.8 23:43:38

w wieku 14 lat dopuściłem się kradzieży. Miałem sprawę w sądzie, która zakończyła się upomnieniem. Martwie się o moja przyszlość - szukając pracy bardzo często potrzebne jest zaświadczenie o niekaralności . Czy po przedawnieniu (czyli 10 lat po orzeczeniu sądu -o ile się nie myle?? czy po 15?) będę niekarany???

2009.7.10 15:27:8

kocham Karolinę:)

2009.7.19 19:7:48

Panie Hugo, po 18 roku życia za takie drobne ustępki Chyba czyszczona jest Kartoteka nieletniemu?

2009.8.14 9:52:55

Siema mam do odsiadki 4latai 7misiecy za 288kk/1 (rozboj)2 lata za to i 1 rok za kradziez i 17 miesiecy za grożby karalne...wyroki uprawomocniły sie w styczniu br. roku..ja sie teraz ukrywam ile czasu musze sie ukrywac zeby zostało to przedawnone czy to jest 0lat czy 15 prosze o odp...Wredny

2009.8.25 10:48:40

Mam wyrok 3 lata i 3 miesiące prawomocny oraz drugi wyrok 2 lata i 6 miesięcy tez prawomocny nie robiłem wyroku łącznego są to 2 oddzielne wyroki ,natomiast dosłałem je w tym samym roku ile muszę czekać żeby te wyroki się przedawniły?Czy 15 czy 30

2009.10.9 21:59:12

czesc ukrywam sie 3 lata poniewaz dostalem wyrok za nie umyslne spowodowanie smierci przy czym zaznaczam ze to nie ja ale nie mam pieniedzy by tego dowiesc wyrok zapadl 13 wrzesnia 2006 jak dlugo musze czekac na to by byc wolnym czlowiekiem nie chce sie ukrywac ale i nie chce isc do wiezienia za cos czego nie zrobilem POMOCY jesli ktos mi potrafi pomoc dzieki serdecznie

2009.10.13 21:12:50

[b][/b]witam mam taki problem. Mam wyrok do odsiatki 2lata2miesiace z 2006roku. teraz dostałem bilet do odsiadki za tydzien mam sie zglosic w ZK. Martwi mnie to ze moga mi poodwieszac 2 wyroki co mam w zawieszeniu Prosze o pomoc!

2009.10.19 10:56:25

Mam pytanie jezeli doszlo do oszustwa pienieznego na kwote ok 12tysiecy i sprawca sie ukrywa czy po jakims czasie sprawe te umoza z powodu nie znalezienia sprawcy?

2009.10.27 11:6:47

Witam czylelników.Mam 20 lat i dwa wyroki na głowie(obydwa po 18).Wyrok nr.1-1 rok pw na 3 lata za kradzież z włamaniem.Wyrok nr.2 6 miesięcy pw na 3 lata i obowiązek naprawienia szkody....Mam założoną następną sprawę za podwójną kradzież z włamaniem.....pytanie nr 1...Na ile procent pójdę "siedzieć"?? Pytanie nr 2.Ile mogę dostać??Pytanie nr 3...Ile bym musiał się chować??Proszę o konkretne podpowiedzi....Z góry THX Łukasz z Zielonej góry

PS.Byłbym wdzięczny za bezpośrednie odpowiedzi na maila giorgioarmani1989@o2.pl lub gg 4267132

2009.11.27 21:17:47

Witam .

Mam taką sprawę kilka lat temu złapał mnie kanar bo zasnąłem w pociągu i nie skasowałem biletu. Błędnie spisał moje nazwisko. Przychodziły wezwania do zapłaty na błędne dane osobowe. Potem przychodziły listy w sądu na błędne nazwisko. Teraz w windykacji PKP podobno po wywiadzie zrobionym przez CBA skorygowali pomyłkę i chcą ode mnie pieniędzy za ten czas który upłynął a są to ponad 4 lata. Czy jeśli na wyroku sądu jest błędne wpisane nazwisko mają podstawę aby chcieć ode mnie należności?? oraz ile czasu musi minąć aby wyrok sadu grodzkiego się przedawnił.

2009.12.1 22:22:2

dostalam wyrok rok na trzy lata.mialam w ciagu roku wplacic pieniadze termin minol a ja wplacilam polowe czyli 500 zl.niech ktos mi pomoze i napisze jaki beda teraz poczynania i jak szybko sprawa sie ruszy.co mi zrobia jak nie wplace.pomozcie!!!

2009.12.2 11:20:1

WITAM!
W 2003 ROKU ZOSTAŁEM SKAZANY NA 3MIESIĄCE POZBAWIENIA WOLNOŚCI W ZAWIESZENIU NA 3 LATA.
CHCĘ PRZEJŚĆ KURS OCHRONIARSKI I POTRZEBUJĘ ZAŚWIADCZENIA O NIEKARALNOŚCI.CZY MÓJ WYROK ULEGŁ PRZEDAWNIENIU I CZY W ZAŚWIADCZENIU Z KRK NIE BĘDZIE TO WYSZCZEGÓLNIONE?
Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ
PS. MÓJ SĄSIAD "PSIOK" ZGARNĄŁ MNIE ZA JAZDĘ NA ROWERZE PO ALKOHOLU... PARANOJA

2009.12.3 19:12:29

za jazde pod wpływem alkocholu dostałem zakaz na 3 lata i rok w zawieszeniu na 3 lata. po jakim czasie moge sterać sie o pozwolenie na broń myśliwską bo właśnie odbywam staż w kole łowieckim.

2009.12.30 16:11:18

Moj maz zostal skazany na kare 1 roku pozbawienia wolnosci za jazde po pjanemu bez prawa jazdy w okresie proby, Napisalismy o odroczenie sprawa bedzie w styczniu. Mamy coreczke 14 miesiecy ja nigdzie nie pracuje poniewaz nie mam z kim zostawic dziecka maz jest jedynym zywicielem rodziny jesli pojdzie siedziec beda to dla ciezkie skutki...jak myslicie czy sad mu to odroczy

2009.12.31 12:35:19

w 2004 1 stycznia uprawomocniono mój wyrok rok na cztery lata za kradzież. czy już mój wyrok przedawniono i czy dostane zaświadczenie o niekaralności?

2010.1.7 20:2:44

proszę o szybką odpowiedź. z góry dziękuje.

2010.1.7 20:4:11

w1994 bylem skazany na1 rok po jakim czasie dostane zaswiadczenie o niekaralnosci

2010.1.18 11:28:42

Jeżeli wyrok jest prawomocny to nie ma czegoś takiego jak przedawnienie czy teraz czy jak bedziesz miał 60 lat to i tak będziesz musiał odsiedzieć.

2010.1.19 22:8:5

Maz dostal wyrok 6m-cy pozbawienia wolnosci za jazde pod wplywem alkoholu bez prawo jazdow drugi raz(pierwszy mial 6m-cy w zawieszeniu na 4lata).Czy moze przez rok skladac apelacje i wtedy wyrok ulegnie przedawnieniu?

2010.1.21 9:43:39

w 2002 otrzymalam wyrok prawomocny na 2 lata po odbyciu kary 3m-cy nie wrocilam do wiezienia wyjechalam za granice zalozylam rodzine urodzilam dziecko chcialam wrocic do domu ale chce wiedziec czy bede musiala odbyc kare czy moja kartoteka bedzie czysta gruba

2010.2.1 3:18:14

debile czy nie widzicie ze nikt wam nie odpisuje?? I zadajecie jakies hujowe pytania jakbyście czytac nie umieli a w 2gim poscie wszystko jest zajebiście opisane. Ale huj bede łaskaw i wam wszystkim odpowiem: jak macie wyrok PRAWOMOCNY poniżej 5 lat (jak każdy kto tu pisał) to po 15 latach od UPRAWOMOCNIENIA wyrok sie przedawni. Czyli większość z was ma jednym słowem PRZEJEBANE, co wy kurwa myślicie że sie poukrywaliście 3 lata i po sprawie?? W czerep sie pierdolnijcie!! A do tego barana co pisał że ma 20h prac społecznych do odjebania: Jebnij sie człowieku w łeb, takiej paranoji to jeszcze nie widziałem. Kurwa żeby za takiego wyroku nie zrobić to cza być naprawde nieźle pojebanym. Ale spoko jak wolisz sie 10 latek uktywać to fajnie masz na bani (10 lat bo jest to wyrok inny i niż DO 5 lat i nie dłuższy niż te 5 lat). Cza było sie kurwa pilnować a nie tera na forum pisać. Radze wam za granice spierdalać tam gdzie exstradycji nie ma bo w kraju z wyrokiem to nic sensownego nie zdziałacie. A tak pozatym to na miejscu psiarni posprawdzazł bym wasze IP i was kurwa połapał to byście już nie mieli takich problemów bobyście liczyli lata do wolności;]

2010.2.5 13:19:43

Aha i do tych co mają wyrok NIEPRAWOMOCNY: Wy to macie kompletnie przejebane bo wasz wyrok sie nie przedawni dopóki sie nie uprawomocni a podejrzewam że sie nie uprwawomocni. A jak już sie uprwawomocni to poczekacie 15 latek i wyroczek się wam przedawni... Fajnie co??

2010.2.5 13:22:57

15 latek wredny

2010.2.14 18:43:46

W roku 2006 zostałam skazana za poplecznictwo i dostałam 3 lata w zawieszeniu czy ta kara uległa przedawnieniu. Czy w mojej kartotece będzie widoczne że kiedyś byłam karana?

2010.2.14 20:12:36

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika