Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

skarb państwa uchyla się od wypłaty odszkodowania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Już lata walczę o to, żeby Skarb Państwa (Starosta lub Wojewoda, bo oboje prowadzą postępowanie o moją sprawę) wypłacił mi pieniądze za bezprawnie przejętą nieruchomość. Posiadam już bardzo bogaty zestaw "asów", m.in. akt notarialny w którym widnieję jako właściciel, niestety Starosta cały czas odmawia wydania nieruchomości. Chcę domagać się odszkodowania za przewlekle prowadzone postępowanie i nie wydawanie nieruchomości na podstawie art. 417 ind. 1 kc. Jest nawet wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, który nakazuje wydanie nieruchomości, żaden organ nie wykonuje nakazanych w wyroku czynności, jest to ewidentna gra na zwłokę. Tymczasem utracone korzyści z tytułu wykorzystania budynku to nawet 100 tys. zł miesięcznie, Starosta i Wojewoda nie wydając postanowienia o zwrocie nieruchomości powodują szkodę.
  Czy ktoś może mi pomóc? Co jeszcze mógłbym zrobić w tej sprawie? Gdzie uderzyć? Mam dość walki z administracją, dość zabawy w "kotka i myszkę". Ta nieruchomość się mi należy, sprawa jest skomplikowana...
  Proszę o pomoc, nawet jeżeli wiązała by się ona z kosztami.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, Ciężko mi tak z góry odpowiedzieć na jakiej podstawie Starosta nie wydaje tej nieruchomości. Trzeba by było zajrzeć do dokumentów. Oczywiście jak najbardziej można dochodzić odszkodowania za przewlekłość postępowania. Tryb administracyjny w Polsce nie jest jednoznaczny. Więc często należy korzystać z innych możliwości prawnych aby wyegzekwować swoje roszczenia.

 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.