Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Spłata należności

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, mam pytanie odnośnie potwierdzenia spłaty długu.. Czy jest jakieś prawo które mówi, że po spłacie długu w firmie windykacyjnej np.INTRUM JUSTITIA ta firma musi mi wysłać pismo potwierdzające spłatę tego oto długu zapieczętowane przynajmniej pieczątką lub podpisem? Ponieważ mam taki problem iż spłaciłem pewien dług w tej firmie windykacyjnej, ale firma od której został odkupiony ten dług wymaga rzetelnego potwierdzenia spłaty należności, w tej sprawie kierowałem się do firmy windykacyjnej o przysłanie mi takiego pisma, ale oni twierdzą, że nie ma takiego prawa które by mówiło o tym, że takie pismo musi zostać sporządzone.. Czy to prawda? Proszę o pomoc... Pozdrawiam serdecznie ;)

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zamieszkiwanie mieszkania, które zostało przyznane współwłaścicielowi z obowiązkiem spłaty

    Sąd przyznał całe mieszkanie mojej żonie. Mnie należy się spłata jego części. Czy mogę jakiś czas mieszkać jeszcze w tym mieszkaniu?

  • Zajęta nieruchomość a spłata wierzytelności

    Czy możliwe jest zadośćuczynienie wierzytelności wpisanej do hipoteki, nie będącej przedmiotem ani powodem zajęcia, po wkroczeniu komornika, z tytułu należności dla Agencji Nieruchomości Rolnej ?

  • Częściowa spłata po złożeniu pozwu

    Złożyłem pozew o wydanie nakazu zapłaty (załączając potwierdzenie uiszczenia przeze mnie wyliczonego wpisu) i jakiś czas po wysłaniu pozwu do sądu dłużnik dokonał częściowej spłaty. Sąd jeszcze nie wydał nakazu, nie znam sygnatury akt (zapewne dowiem się o niej, gdy otrzymam nakaz). Czy o tej częściowej wpłacie mam poinformować sąd po otrzymaniu nakazu zapłaty, czy w ogóle nie muszę informować o tym sądu?

  • Spłata zadłużenia nieruchomości a posiadanie samoistne

    Czy spłacenie zadłużenia obciążającego nieruchomość oraz opłacanie podatków oznacza objęcie jej w posiadanie samoistne?

  • Przekształcenie w odrębną własność

    Czy istnieje możliwość przekształcenia ograniczonego spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego na prawo własności nieograniczone - samoistne? Jakie przepisy regulują taką procedurę?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane