Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Umowa kupna i sprzedaży problem

Witam serdecznie.

Mam problem odnośnie umowy kupna i sprzedaży. Kupiłem we wrześniu auto. Z braku wiedzy nt ubezpieczeń wpisałem jako kupującego tylko siebie a nie posiadam żadnych zniżek ubezpieczeniowych. Poprzedni właściciel auta zdążył je wyrejestrować w wydziale komunikacji. W tym czasie ja dowiadywałem się kilku rzeczy odnośnie ubezpieczenia. Okazało się, abym mógł mieć zniżki OC ojciec musi być współwłaścicielem. Tak więc dopisałem go do swojej umowy. Byłem z nią w Urzędzie Skarbowym uiściłem (już po terminie 14 dni - dostałem upomnienie słowne obyło się bez kary pieniężnej) opłatę od zakupu auta 2%. Wypełniając 2 dokumenty jeden na siebie drugi na ojca jako współwłaściciela. Po podpisaniu dokumentów prze mnie i przez ojca uiściłem podatek w kasie w Urzędzie Skarbowym. Udałem się od razu do wydziału komunikacji aby przerejestrować auto na siebie. I tu pojawił się problem. W wydziale komunikacji była już umowa kupna i sprzedaży którą dostarczył poprzedni właściciel gdzie jako kupujący widniałem tylko ja bez ojca. Ja natomiast cały czas legitymowałem się i w urzędzie skarbowym i w wydziale komunikacji tą gdzie został dopisany jako współwłaściciel ojciec. Pani w wydziale komunikacji powiedziała abym napisał jeszcze raz umowę tylko na siebie i zawiózł ja do podpisania poprzedniemu właścicielowi i dostarczył umowę darowizny gdzie przekazał bym 50% auta dla ojca do wydziału komunikacji. Auto kosztowało 3000zł tak więc nie będę musiał uiszczać żadnych opłat. Ale moje pytanie jest następujące czy nie będę miał problemów z tego tytułu, iż przedłożyłem w urzędzie skarbowym umowę gdzie dopisany został ojciec jako współwłaściciel? Trochę się o to obawiam i nie mogę przestać o tym myśleć. Gorąco proszę o poradę!

Dziękuje serdecznie i pozdrawiam!

2011.10.11 13:0:59

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Umowa kupna i sprzedaży problem

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika