Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa zaliczki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Wraz ze wspólnikiem chce otworzyć firmę, w formie spółki jawnej bądź cywilnej. Aktualnie działalność jest jednoosobowa i wiadome jest ze musze wnieść do firmy swój wkład stając się udziałowcem.
    Firmę chcemy otworzyć w formie spółki po nowym roku, natomiast pieniądze (mój wkład) chce dać mu już teraz.
    Planujemy zrobić to w formie umowy u notariusza.
    Pytanie - czy taka umowa jest legalna i jak powinna wyglądać? Chodzi o potwierdzenie u notariusza, że przekazałem juz wkład na poczet spółki, która zacznie działać od stycznia, tak, żeby obie strony czuly sie bezpiecznie (on ze dostał pieniądze, a ja ze je przekazałem na poczet tej działalności)

    Odpowiedz Cytuj
  • Wraz ze wspólnikiem chce otworzyć firmę, w formie spółki jawnej bądź cywilnej. Aktualnie działalność jest jednoosobowa i wiadome jest ze musze wnieść do firmy swój wkład stając się udziałowcem. Firmę chcemy otworzyć w formie spółki po nowym roku, natomiast pieniądze (mój wkład) chce dać mu już teraz. Planujemy zrobić to w formie umowy u notariusza. Pytanie - czy taka umowa jest legalna i jak powinna wyglądać? Chodzi o potwierdzenie u notariusza, że przekazałem juz wkład na poczet spółki, która zacznie działać od stycznia, tak, żeby obie strony czuly sie bezpiecznie (on ze dostał pieniądze, a ja ze je przekazałem na poczet tej działalności) Dzień dobry, jak najbardziej możecie Panowie zawrzeć już teraz umowę, ale zdecydowanie odradzam ją w takiej formie, jak powyżej wskazana. Powinna to być po prostu uzgodniona wcześniej umowa przedwstępna spółki, a wtedy oboje Panowie będziecie się mogli czuć bezpiecznie. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane