Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Upoważnienie do rejestracji samochodu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam ma pytanie czy jest możliwość żeby moja żona zarejestrowała samochód za pomocą upoważnienia, ponieważ ja znajduje się za granicą i nie mogę tego zrobić osobiście.  Odpowiedz Cytuj
 • Bez problemu możesz rozpisać zwykłe upoważnienie które będzie zawierać Twoje i Twojej zony dane.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Upoważnienie do prowadzenia samochodu firmy

  Spółka z o.o. zakupiła samochód osobowy na firmę, jako środek trwały. Czy w związku z powyższym w świetle obowiązujących przepisów, wymagane są jakieś dokumenty, zaświadczenia firmy np, upoważniające osobę kierującą tym pojazdem, użytkującą ją w danym momencie? W dowodzie rej. właścicielem jest spółka. Czy prezes, prokurent, pracownik musi posiadać jakieś upoważnienie, ewentualnie wypis z KRS? Jak ta sytuacja wygląda w świetle przepisów krajowych? Czy osoba prowadząca samochód firmowy, środek trwały firmy, musi posiadać upoważnienie do jego kierowania?

 • Właściwy organ w sprawie rejestracji pojazdu

  Jaki organ jest właściwy w sprawie rejestracji samochodu osobowego?

 • Sprzedaż pojazdu a podatek od sprzedaży

  Sprzedałam samochód, który był zarejestrowany. Czy pół roku musi minąć od umowy zakupu, czy od dnia rejestracji, żeby nie zapłacić podatku od sprzedaży?

 • Upoważnie do korzystania z konta

  Czy upoważnienie, nawet kogoś z rodziny, do korzystania z konta można traktować jako akt darowizny?

 • Przerejestrowanie samochodu dla spółki

  Spółka z o.o. w trakcie rejestracji w KRS gdzie wkładem wspólnika jest aport w postaci samochodu. Przerejestrowanie samochodu na spółkę jest w zasadzie tylko konsekwencją faktu, iż staje się ona właścicielem pojazdu. Czy jest jakiś termin w którym należy dokonać przerejestrowania samochodu po zarejestrowaniu spółki w KRS?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane