Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

! Usługi marketingowe

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-05-13 00:00:00

  1. Co zawiera się pod pojęciem usługi marketingowe? Czy są jakieś ograniczenia albo wykaz takich usług? 2. Czy działalność producenta i wydawcy wymaga jakicś koncesji? Dziękuje słonecznie za porady.

  (Prometeusz)

  Odpowiedz Cytuj
 • prometeusz
  Wysłany: 2003-05-13 01:19:16

  Czy można usługą marketingową nawać usługę polegającą na znalezieniu informacji o przetargu w którym zleceniodawca może złożyć ofertę, wygrać lub nie?
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • prometeusz
  Wysłany: 2003-05-13 01:21:07

  dzieki za wypowiedzi....
  Odpowiedz Cytuj
 • piotrek - menedżer
  Wysłany: 2005-05-16 12:39:55

  Jeśli chcesz wiedziec czym jest usługa marketingowa trzeba zastanowic sie czym jest marketing. Z grubsza - wszystko co dotyczy ceny, produktu, promocji, dystrybucji. Usługą marketingową jest zatem przygotowanie ulotki reklamowej, ale także ustalenie pozycji rynkowej, badanie samego rynku w celu np. wprowadzenia nowego produktu. Usługą marketingową może być także sposób dytrybucji, a więc zbadanie czy opakowanie zadowala klienta. No i wreszcie to także badania ankietowe. Sorry, ale odpowiedź w poprzednim poście, że to coś z przetargiem - nie zgadzam się w 200%, a jestem marketingowcem i menedżerem. Ktoś kto to napisał nie zna prawa przetargów publicznych.
  Odpowiedz Cytuj
 • 1. Co zawiera się pod pojęciem usługi marketingowe? Czy są jakieś ograniczenia albo wykaz takich usług? 2. Czy działalność producenta i wydawcy wymaga jakicś koncesji? Dziękuje słonecznie za porady. (Prometeusz)
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umowa o zarządzanie

  Firma sporadycznie wykonuje usługi marketingowe. Czy wykonując takie usługi musimy mieć umowę o świadczeniu usług z odbiorcą tych usług, czy wystarczy sama faktura vat?

 • Moment przychodu

  Prowadzę działalność na zasadach ogólnych wg k.p.r. W zakresie działalności wykonuję usługi marketingowe, usługi reklamowe na podstawie umowy agencyjnej. W miesiącu 01.2007 r wystawiłem fakturę za usługi marketingowe wykonane od 01.12.2006 r. do 31.12.2006 r. Termin zapłaty - 7 dni. Kiedy muszę opodatkować ww. fakturę, czy w roku 2006, czy 2007?

 • Materiał a wydatek

  Świadcząc usługę marketingową (promocja) dla usługodawcy, zakupujemy np. koszulki, na których następnie zlecamy wykonanie loga (usługodawcy). Organizujemy pełną akcję promocyjną w dużych obiektach handlowych, restauracjach itp. Do obsługi promocji potrzebne są również materiały na wykonanie np. banera reklamowego. Koszulki rozdawane są uczestnikom imprezy. Usługodawcy wystawiamy fakturę "za obsługę imprezy promocyjnej". Czy koszulki, materiały na baner są towarem handlowym (kol. 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów)?

 • Podatek dochodowy od stowarzyszeń

  Stowarzyszenie wystawiło fakturę VAT dla członka za usługi marketingowe, które nie były ujęte w statucie jako działalność statutowa. Natomiast dochód z wykonania tej usługi zostanie przeznaczony na cele statutowe. Czy w związku z tym podlega to opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych skalą 19%?

 • Czynności zwolnione z VAT

  Chciałbym uaktualnić wpis do ewidencji działalności gospodarczej o przedmioty takie, jak: podejmowanie czynności wstępnych, organizacyjno-marketingowych, związanych z umówieniem klienta oraz drugie: dystrybucja oprogramowania specjalistycznego. Czy powyższe czynności są przedmiotowo zwolnione z VAT, przy wystawianu rachunku?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane