Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Uszkodzony laptop

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam problem, bo kupujący wygrał licytacje przedmiotu opisanego jako uszkodzony ( również w takiej kategorii zamieszczona była aukcja ), żąda zwrotu. Oczywiście taki zwrot nie przysługuje, bo nie prowadzę żadnej działalności. Po 7 dniach od zawarcia umowy przesyła "oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość".

  Kupujący tłumaczy chęć zwrotu tym, że laptop jest bardziej uszkodzony niż być powinien. Rozkręcał całe urządzenie.

  Czy przysługuje takiej osobie zwrot należnych pieniędzy ?
  Grozi, że jak mu nie przyjmę zwrotu to złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa .

  http://allegro.pl/laptop-hp-dv-6000-jedyna-taka-okazja-i3534143621.html

  Odpowiedz Cytuj
 • Czy kupujący wskazał w swoim oświadczeniu na inne, konkretne uszkodzenia, które po zakupie w tym laptopie odkrył? W opisie aukcji widnieje adnotacja o uszkodzonej matrycy, z Pana zastrzeżeniem, iż "Nie stwierdzam innych uszkodzeń". Kwestia kluczową pozostaje zatem czy laptopo posiadał wady, o których Pan na allegro nie napisał. Kupujący może odstąpić od umowy, nawet wówczas gdy sprzedający nie prowadzi działalności gospodarczej. To czy w tym przypadku kupujący zrobił to skutecznie czy nie wymaga pogłebionej analizy stanu faktycznego. Pozdrawiam. Adwokat Barbara Szopa
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane