Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

wkroczenie na teren działki bez zgody właściciela

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Tak jak w temacie - firma zajmująca się melioracją rzeki chce wkroczyć na teren mojej działki, która graniczy z tą rzeką. Nie chcę wyrazić na to zgody, tym bardziej, że od drugiej strony też jest dostęp do rzeki. Firma może bez mojej zgody wkroczyć na działkę?
    Proszę o możliwie szybką odpowiedź.
    Dziękuję.

Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Odległość linii średniego napięcia od granicy

13 lat temu moją nieruchomość (nieużytki rolne) przekwalifikowałam na teren zalesiony. Kilka lat później wzdłuż granicy mojej nieruchomości (gdy posadzone tam drzewa były jeszcze dość niskie) i poprowadzono linię średniego napięcia. Zrobiono to nieudolnie, ponieważ na rogu mojej działki linia zachodzi nad mój teren. Niedawno bez zawiadamiania mnie o tym pracownicy Zakładu Energetycznego wycięli na mojej posiadłości ponad 30 drzew, które już zdążyły podrosnąć i sięgały już do przewodów. Nadmieniam, że nigdy nie wyrażałam zgody na przeprowadzenie linii nad moją nieruchomością Czy istnieją przepisy regulujące odległość linii energetycznych od granicy nieruchomości? Czy pracownicy Zakładu Energetycznego mogą wejść na teren prywatny bez powiadomienia właściciela i wycinać znajdujące się w pobliżu drzewa?

• Sposoby naruszenia autorskich praw majątkowych

Na czym może polegać naruszenie autorskich praw majątkowych?

• Zgoda właściciela na zameldowanie

Jeżeli jako właściciel mieszkania własnościowego zamelduję jakąś osobę, to czy ta osoba może zameldować bez mojej zgody inne osoby?

• Własność ogrodzenia

Działka budowlana została ogrodzona z czterech stron płotem metalowym. Następnie własność działki została przeniesiona na inną osobę. Czyją własnością jest ogrodzenie, które zostało wzniesione przed przeniesieniem własności i stanowiło zewnętrzne granice działki, a po przeniesieniu własności stanowi z dwóch zewnętrznych stron granice drugiej działki powstałej w wyniku przeniesienia własności? Czy osoba, która wzniosła płot może go rozebrać bez zgody i wiedzy właściciela drugiej działki?

• Sprzedaż nieruchomość rolnej a podatek VAT

Zamierzam nabyć działkę rolną, sprzedawcą jest płatnik VAT - spółka z o.o. prowadząca działalność gospodarczą. Nabywana działka w rejestrze gruntów oznaczona jest literką R, czyli teren rolny. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa ten teren jako RP (tereny produkcji rolniczej), poza tym wg planu zagospodarowania przez działkę ma przebiegać droga gminna (jest uwidoczniona w planie zagospodarowania przestrzennego i zajmuje około 15% powierzchni działki). Czy powyższa transakcja kupna-sprzedaży będzie obciążona podatkiem VAT, jeśli tak, to jaką stawką?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane