Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zainstalowanie aplikacji bez wiedzy właściciela komórki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, jak wygląda sprawa karalności dla osoby która na komórkę innej osoby wgrała bez jej wiedzy, bez jej zgody aplikację \"gdzie jest dziecko\" czy jakoś tak, która pokazuje gdzie dana osoba jest w danym momencie na mapie, z danymi szerokości i długości geograficznej? Osoby są pełnoletnie. Jedna osoba się do tego przyznała przy 2 świadkach.

  Odpowiedz Cytuj
 • No można taką sprawę zgłosić... tylko jako co... ?? Śledzenie?? Dziwna rzecz, na pewno chcesz to zgłaszać?? Jestem na bank pewien że ci to umożą.. niestety. Może jakiś prawnik się wypowie w temacie, jak coś takiego można by w ogóle zakwalifikować?
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Kurcze ostatnio zauważam że rzadko kiedy w takich tematach problematycznych jak ten, prawnicy się wypowiadają... przecież tutaj mamy dostać darmową pomoc, opinie chociaż. Jakby to było gdzies opisane w kodeksie jakimś to byśmy to sami znaleźli, my użytkownicy!
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Naruszenie posiadania w umowie najmu

  Czy urzędnik/zarządca Zakładu Komunalnego ma prawo zabrać (ustnie, pod presją) najemcy komórkę, którą ten ma w umowie najmu i tylko dzięki najemcy ona jeszcze stoi.

 • Rzecz główna, przynależności i części składowe

  Po zakupieniu oprogramowania (twórcą programu jest firma, w której pracuję) klient życzy sobie nośnika z wersją instalacyjną aplikacji oraz dokumentacji technicznej tj. sposobu instalacji, baz danych itp. Czy klient ma prawo tego żądać i czy musimy mu to dać? Zakup oprogramowania był jednorazowy, nie ma umowy na serwis, ani na hot line. Oferta również nie zawierała informacji o dokumentacji technicznej (dokumentację użytkownika klient otrzymał), ani o CD z wersja instalacyjną.

 • Ulga podatkowa w podatku rolnym

  Podatnik podatku rolnego zainstalował na budynku mieszkalnym kolektory słoneczne. Czy zgodnie z art. 13 ust. 1 pkt 2c jest to urządzenie do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (słońca) i można przyznać rolnikowi ulgę inwestycyjną z tytułu wydatków poniesionych na ich zakup i zainstalowanie?

 • Instalacja klimatyzatora na budynku

  Zamierzam zainstalować klimatyzatory zewnętrzne na zewnątrz mojego lokalu (jestem właścicielem lokalu, a cały budynek w którym jest mój lokal jest własnością spółdzielni mieszkaniowej). Wymiary klimatyzatorów 300x700x300 cm. Spółdzielnia wyraża zgodę pod warunkiem, że starostwo da zgodę. Prawo budowlane podaje nieprecyzyjnie, że jeżeli urządzenia mają gabaryty większe niż 300 cm należy wystąpić o zgodę. Czy ze względu na tak małe gabaryty urządzeń jestem zobowiązany wystąpić do starostwa powiatowego ze zgłoszeniem o przystąpienie do wykonania robót budowlanych?

 • Egzamin radcowski bez aplikacji

  Interesuje mnie, czy w obecnym stanie prawnym można podejść do egzaminu na radcę prawnego bez odbywania aplikacji? O ile mi wiadomo, jest taka możliwość, jeżeli pracowało się przez okres 5 lat od chwili wejścia w życie stosownej ustawy na stanowisku prawnika. Czy zatrudnienie na stanowisku- "prawnik-asystentka radcy prawnego" (takie jest dokładnie sformułowanie w umowie o prace) uprawnia do podejścia do egzaminu radcowskiego bez odbywania odpowiedniej aplikacji? Czy też w umowie musi zawarte słowo "prawnik" bez żadnych dodatków?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane