Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Aktualizacja wpisu CEIDG, konto osobiste

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  mam pytanie odnośnie działalności gospodarczej i aktualizowania wpisu w CEIDG.

  1. Przy zakładaniu jednoosobowej działalności podawałem moje jedyne, prywatne konto osobiste w CEIDG. Po tygodniu założyłem konto firmowe i zaktualizowałem wpis. W ciągu tego tygodnia otworze nowe konto osobiste i zamknę stare (to co podawałem przy zakładaniu działalności). Czy powinienem znowu aktualizować wpis CEIDG jeżeli założę nowe konto osobiste a stare będę likwidował? Działalność będę prowadzić tylko na koncie firmowym. Jedynie na koniec miesiąca będę przelewać nadwyżkę gotówki po odprowadzeniu wszystkich podatków z firmowego na prywatne.

  2. Co w przypadku gdy na moje nowe konto osobiste będą wpływać przelewy nie związane z działalnością np: pieniądze od rodziny, część czynszu od lokatora? Czy skarbówka będzie to sprawdzać czy też nie? Konto osobiste nie będzie służyło do rozliczeń firmowych.

  Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane