Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Brak akcyzy na samochód

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!
  Kupiłam samochód sprowadzony z zagranicy na terenie naszego kraju dostałem wszystkie dokumenty prócz potwierdzenia zapłaty akcyzy. Sprzedawca twierdząc że nie zrobił tego z braku czasu. Mija już kilka tygodni a potwierdzenia brak sprzedawca twierdzi iż daną akcyzę pózniej opłacił i problem nie tkwi po jego stronie. Zarejestrowałem się na stronie PUESC a tam cały czas brak informacji o samochodzie czyli jak by nie była opłacona. Samochód stoi nie zarejestrowany bo zarejestrować go nie mogę.. Dzwoniłem do najbliższego Urzędu Celnego a pracownik powiedział że akcyzy sam opłacić nie mogę bo to ma zrobić osoba która sprowadziła samochód.
  Teraz moje pytanie czy jeśli sprzedawca kręci mogę go zmusić do szybkiej opłaty , bo przecież to jego obowiązek ??
  Do jakich organów powinienem się zwrócić ??
  Czy rzeczywiście sam nie mogę opłacić akcyzy ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam! Kupiłem samochód sprowadzony z zagranicy na terenie naszego kraju dostałem wszystkie dokumenty prócz potwierdzenia zapłaty akcyzy. Sprzedawca twierdząc że nie zrobił tego z braku czasu. Mija już kilka tygodni a potwierdzenia brak sprzedawca twierdzi iż daną akcyzę pózniej opłacił i problem nie tkwi po jego stronie. Zarejestrowałem się na stronie PUESC a tam cały czas brak informacji o samochodzie czyli jak by nie była opłacona. Samochód stoi nie zarejestrowany bo zarejestrować go nie mogę.. Dzwoniłem do najbliższego Urzędu Celnego a pracownik powiedział że akcyzy sam opłacić nie mogę bo to ma zrobić osoba która sprowadziła samochód. Teraz moje pytanie czy jeśli sprzedawca kręci mogę go zmusić do szybkiej opłaty , bo przecież to jego obowiązek ?? Do jakich organów powinienem się zwrócić ?? Czy rzeczywiście sam nie mogę opłacić akcyzy ?
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane